Facebook5,1 tis. To se mi líbí

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o.

aholsos (zavináč) ahol.cz
597 578 842 Sekretariát
724 332 509 Sekretariát

Sídlo školy

náměstí Jiřího z Poděbrad 301/26
Ostrava - Vítkovice, 70300
Typ školy:
Soukromá škola
Ředitel(ka):
Ing. Radmila Sosnová
Zřizovatel:
JUDr. Josef Holík

Kontaktní osoby

24. září 2021 09:00–14:00 hod.
AHOL’s Amazing race
Srdečně Vás zveme na 6. ročník soutěže v anglickém jazyce AHOL’s Amazing Race s tematikou cesty kolem světa prostřednictvím nezapomenutelných historických momentů.
30. září 2021
Trh vzdělávání a uplatnění 2021, hala Polárka, Frýdek - Místek, (10:00 - 16:00)
30. září 2021 15:00–18:00 hod.
Den otevřených dveří
4. listopadu 2021 15:00–18:00 hod.
Den otevřených dveří
24.–25. listopadu 2021
Veletrh povolání Opava, Víceúčelová hala Opava, Žižkova 2904/8, 74707 Opava - Předměstí
3.–4. prosince 2021
Student a Job, Černá louka Ostrava
8. prosince 2021 15:00–18:00 hod.
Den otevřených dveří
8. ledna 2022 10:00–13:00 hod.
Den otevřených dveří
 • Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

 • Adaptační kurzy
 • Dataprojektor s počítačem v každé učebně
 • Lyžařské kurzy
 • Malý počet žáků ve třídách
 • Motivační programy podpory studia
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém docházky
 • Online informační systém klasifikace
 • Podpora výuky vlastním systémem e–learningu
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Přijímací zkoušky nanečisto
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Školní bufet
 • Školní knihovna
 • Školní psycholog
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Úzká spolupráce se zaměstnavateli
 • Vlastní posilovna
 • Volně přístupné počítače připojené na internet
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků s rodilým mluvčím
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • Zabezpečení školy kamerovým systémem
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zajištění autoškoly
 • Zajištění tanečních kurzů
 • Zájmové kroužky/kluby

Angličtina, němčina, ruština

Škola má vlastní školní kuchyni a jídelnu, ve které je výběr ze 2 jídel každý den. Žákům je také k dispozici školní bufet s nabídkou sendvičů, jogurtů, salátů, sladkého pečiva, kávy, čaje, čerstvých džusů apod.

Škola ubytování nezajišťuje, ale pouze zprostředkovává a to v blízkosti školy v domově dětí a mládeže.

Školní knihovna, vlastní tělocvična, fitness centrum.
Učebny vybavené dataprojektory, multimediální učebny s multimediální tabulí a tablety. Moderní počítačové učebny.
Jazykové učebny, odborná učebna výtvarné výchovy a ošetřovatelská učebna odborných předmětů.
Speciální odborná učebna pro výuku ortotických předmětů. Školní TV studio, fotografický ateliér, 3 D tiskárna, dron aj.

Propojení výuky s praxí - exkurze, workshopy, odborníci ve výuce, studentské projekty. V rámci studia podle svého oboru zaměření vykonávají studenti také souvislou odbornou praxi. Bilingvní výuka odborných předmětů, rodilí mluvčí. Kurzy ECDL a jazykové certifikáty zdarma.
Podpora tvůrčí činnosti žáků – AHOL TV, divadelní soubor, pěvecký sbor, umělecká galerie, odborné soutěže, projekt AHOL talent pro žáky se vztahem k multimédiím aj.
Žákům je k dispozici ateliér s virtuální realitou, TV studio, školní knihovna, posilovna, jídelna a bufet.
Zahraniční výjezdy - Německo, Anglie aj.
Při škole působí občanské sdružení FIDES, které organizuje volnočasové aktivity žáků, protidrogové a jiné akce.

Školu navštěvuje celkem 500 studentů a z toho je 68 % dívek.

Obor (ŠVP)Školní rokDélka studiaPřijmouPřijímací zkouškyPLPOZP
Forma studiaPřihl./přij.
min. rok
Střední vzdělání s výučním listem
Ošetřovatel (Ošetřovatel)
53-41-H/01
2021–223 roky24??AnoAno
denní46/46Školné: 0
Hledáš v životě poslání? Chceš pomáhat a starat se o ostatní? Chceš svůj čas a dovednosti investovat do něčeho, co dává opravdu smysl? Obor Ošetřovatel ti toto všechno nabízí. Pomáhej těm, kteří to nejvíce potřebují. Studium tě připraví na základní ošetřovatelskou péči v nemocnicích i ošetřovatelských centrech.

Budeš vědět, jak se postarat o nemocného člověka, jak mu poskytnout stravu, upravit lůžko i zajistit čisté a bezpečné prostředí. Nezaskočí tě ani asistence u ošetřovatelských, diagnostických a léčebných výkonů, budeš schopen poskytnout i první pomoc. Studuj obor Ošetřovatel a dej svému i cizím životům nový rozměr.
Ošetřovatel (Ošetřovatel)
53-41-H/01
2021–223 roky24??AnoAno
večerní9/0Školné: 0
Hledáš v životě poslání? Chceš pomáhat a starat se o ostatní? Chceš svůj čas a dovednosti investovat do něčeho, co dává opravdu smysl? Obor Ošetřovatel ti toto všechno nabízí. Pomáhej těm, kteří to nejvíce potřebují. Studium tě připraví na základní ošetřovatelskou péči v nemocnicích i ošetřovatelských centrech.

Budeš vědět, jak se postarat o nemocného člověka, jak mu poskytnout stravu, upravit lůžko i zajistit čisté a bezpečné prostředí. Nezaskočí tě ani asistence u ošetřovatelských, diagnostických a léčebných výkonů, budeš schopen poskytnout i první pomoc. Studuj obor Ošetřovatel a dej svému i cizím životům nový rozměr.
Střední vzdělání s maturitou
Ekonomika a podnikání (Ekonomika v multimediální sféře)
63-41-M/01
2021–224 roky24??AnoAno
denní15/15Školné: 24000
Láká tě práce v médiích? Ať už chceš stát jednou před nebo za kamerou, obor Ekonomika v multimediální sféře ti ukáže, jak na to. Nauč se natočit reklamu nebo sestříhat film. Zjisti, jaký úhel potřebují fotky, které vídáš na titulních stránkách. Jsi srdcem ajťák? Pronikni do tvorby webových stránek. Nebo umělecká duše? Tak se vrhni na grafický design.

A co takhle rozjet svůj vlastní byznys? Tak to jsi tu správně – do podnikání ti dáme skvělý základ. Obor Ekonomika v multimediální sféře je tu pro všechny, kteří chtějí udávat trendy.
Ekonomika a podnikání (Marketingová komunikace)
63-41-M/01
2021–224 roky24??AnoAno
denní19/19Školné: 24000
Hledáš ten správný start pro kariéru v marketingu? Sleduješ, co je právě „in” a žiješ hlavně online? Pak studuj Marketingovou komunikaci! Dynamický obor pro všechny kreativce, který reaguje na aktuální trendy moderní doby. Staň se odborníkem na sociální sítě, nauč se fotit profesionální fotky a pracovat s Photoshopem.

Nebo chceš zkusit prorazit na Youtube? Naučíme tě, jak natočit a sestříhat video, se kterým zaujmeš. Pronikni do tvorby webů a zjisti, jak na ně směřovat reklamu, co vydělává. Chceš se v dnešním digitálním světě cítit jako ryba ve vodě? Pak je Marketingová komunikace přímo pro tebe!
Ekonomika a podnikání (Sportovní management)
63-41-M/
2021–224 roky24??AnoAno
denní31/31Školné: 24000
Hledáš obor, který nebude omezovat tvou aktivní sportovní kariéru? Tak jsi tu správně. Sportovní management je určen právě (ale nejen) pro aktivní a vrcholové sportovce, kteří si chtějí zajistit kvalitní vzdělání. Máš náročný tréninkový program? Nevadí, studijní plán přizpůsobíme tvým časovým potřebám. Do tvých tréninků nebudeme zasahovat. Naopak – započítáme ti je do studia.

Myslíš na zadní vrátka a je ti jasné, že aktivní vrcholovou kariéru neudržíš navždy? Skvělé! Dáme ti vzdělání nejen v teorii a psychologii sportu, ale i v oblasti ekonomiky, managementu, marketingu a IT. Můžeš pak skloubit oboje dohromady a řídit třeba sportovní klub. Přihlas se na Sportovní management a staň se celoživotním vítězem.
Oční optik (Oční optik)
69-42-M/01
2021–224 roky15??AnoAno
denní16/16Školné: 24200
Hledáš uplatnění v oboru, který tě nebude omezovat jedinou činností? Umíš komunikovat s lidmi, máš zájem o módu a cit pro styl, umíš poradit? Chceš pracovat s moderní technikou? Baví tě přesná práce? Máš zájem o moderní management, psychologii prodeje? Pak studuj obor Oční optik a vyber si, na kterou z jeho složek se jednou zaměříš.

Naučíme tě vyrobit atraktivní brýle, budeš pracovat s optickými a oftalmologickými přístroji a jednat se zákazníky v optice. Získané vzdělání ti zajistí snadné uplatnění na trhu práce ve výrobě i v managementu, nebo můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Ortoticko-protetický technik (Ortoticko-protetický technik)
53-44-M/01
2021–224 roky15??AnoAno
denní11/11Školné: 24800
Táhne tě to do zdravotnictví a zároveň jsi technický typ? Nemusíš se rozhodovat, můžeš spojit obojí. Obor Ortoticko-protetický technik pomáhá lidem vést lepší život díky těm nejmodernějším technologiím. Nebaví tě dlouhé hodiny plné teorie? To s námi nezažiješ. Výuka je zaměřená na praktické dovednosti, díky praxím se navíc dostaneš přímo do specializovaných firem.

Naučíš se vyrábět protézy, ortézy, ortopedické vložky a další zdravotnické pomůcky. Budeš pracovat s technologiemi, jako je třeba 3D scanner, 3D tiskárna a modelovací program Creo. Pomáhej žít ostatním plnohodnotný život bez handicapu!
Pedagogické lyceum (Pedagogické lyceum)
78-42-M/03
2021–224 roky24??AnoAno
denní45/21Školné: 24000
Máš ráda děti a chtěla bys s nimi jednou pracovat? Baví tě vést kolektiv a vymýšlet kreativní aktivity? Přihlas se na Pedagogické lyceum a proměň koníček v profesi! Díky studiu pedagogiky a psychologie se budeš moct podílet na vzdělávání dětí jako asistent pro školní i domácí výuku. Dramatický, hudební a výtvarný základ ti umožní vést volnočasové a zájmové kroužky.

Chceš pracovat ve školství nebo se zajímáš o psychologii? Výborně! Pedagogické lyceum je skvělý základ pro studium na vysoké nebo vyšší odborné škole. Neomezuješ se navíc jen na práci s dětmi – stejně tak se můžeš věnovat i vzdělávání dospělých. Je jen na tobě, pro kterou věkovou skupinu se rozhodneš. Studuj lyceum a ovlivňuj vzdělání celých generací.
Sociální činnost (Sociální, správní a pečovatelská činnost)
75-41-M/01
2021–224 roky24AnoAno
denní18/18Školné: 16000
Chceš dělat svět lepším místem a už teď víš, že si přeješ v životě pomáhat lidem? Existuje spousta těch, kteří se bez cizí pomoci neobejdou. Jde o děti, seniory, handicapované nebo jinak znevýhodněné lidi, se kterými se osud nemazlil. Ti všichni potřebují dobrou duši, která jim podá pomocnou ruku a pomůže jim poprat se s jejich nelehkým údělem.

Pokud ti to není lhostejné, přihlas se na obor Sociální, správní a pečovatelskou činnost a pomoz nám dělat život krásnější.
Veřejnosprávní činnost (Právo a veřejná správa)
68-43-M/01
2021–224 roky24??AnoAno
denní25/25Školné: 23800
Máš rád ve věcech řád? Dbáš na pravidla a principy? Nevadí ti pročítat dokumenty a hledat v nich nejen důležité informace, ale i skulinky? Pak neváhej a podej přihlášku na obor Právo a veřejná správa. Hledáme všechny bystré hlavy, které by se nebojí výzev.

Dáme ti ucelený přehled v oblasti práva, soudnictví, ekonomie, veřejné správy a v dalších praktických odvětvích. S tímto oborem máš uplatnění jisté. Chceš být jednou právnické eso, soudce, ovlivňovat rozvoj svého kraje nebo vyjet do Bruselu? Pak pojď studovat Právo a veřejnou správu!

PLP = povinná lékařská prohlídka, OZP = vhodné pro zdravotně postižené, ?? = bude upřesněno

Školy Online
© 2002–2021, Školy Online.