Logo Stredniskoly.cz

Gymnázium PRIGO, s.r.o.

www.prigo.cz
gymnazium (zavináč) prigo.cz
731 082 139 (Sekretariát)

Sídlo školy

Mojmírovců 1002/42
Ostrava-Mariánské Hory, 70900
Hodnocení prezentace (Co je to?):
38,84 %
Typ školy: Soukromá škola
Ředitel(ka): Ing. Natalie Uhrová, Ph.D.

Dny otevřených dveří

Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě
Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
7941K41 – Gymnázium
Škola pro život
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní60
Poskytujeme všeobecné studium čtyřletého gymnázia, nyní s rozšířenou výukou přírodovědných předmětů a se zvláštním zaměřením na jazykovou výuku. Výuka, která je ukončená maturitou, probíhá pouze v denní formě. Jako jedna z mála škol v ČR bylo PRIGO zařazeno mezi gymnázia, která mají akreditaci MŠMT k cizojazyčné výuce. Výuka některých předmětů probíhá částečně v cizím a částečně v českém jazyce. Tato skutečnost se projeví i na výročním vysvědčení a zvláštním osvědčení, které žáci obdrží. Výhody pro další návaznost na očekávané vysokoškolské studium přírodovědných oborů jsou nesporné. Jazyková výuka probíhá v letos nově postavené jazykové a počítačové učebně a využívá i prvky tzv. blended learningu, tedy operativní on-line výuky zahrnující e-learning a multimediální prostředky. Byly také dokončeny a otevřeny dvě nové odborné přírodovědné učebny a začal být využíván americký experimentální výukový systém PASCO, který umožňuje interaktivní experimenty v biologii, fyzice a chemii. Dále jsme nově otevřeli botanickou zahradu, jejíž součástí je školní skleník a zejména venkovní přírodovědná učebna. Pro výuku společenských věd byla letos uvedena do provozu replika soudní síně, ve které si žáci mohou vyzkoušet reálné soudní procesy v talárech a při simulaci opravdového soudního prostředí.
Všeobecné informace o oboru Gymnázium
Školné: 0,-
7941K81 – Gymnázium
Škola pro život
Střední vzdělání s maturitou2019–20208 rokůDenní28
Obor všeobecného osmiletého gymnázia využívá výhod studia na víceletých gymnáziích, která se soustředí na nadanější žáky a jejich komplexnější, kontinuálnější a dlouhodobější přípravu, než je tomu v případě klasických čtyřletých gymnázií.
Jako jediné gymnázium v regionu se soustředíme na rozšířenou výuku předmětů souvisejících s lékařskými, farmaceutickými a veterinárními obory a přípravou pro přijímací řízení a studium na vysokých školách tohoto zaměření. Jsme fakultní školou Ostravské univerzity, což nám také výrazně pomáhá ve výuce. Gymnázium dále spolupracuje s pedagogy z lékařských, farmaceutických a veterinárních fakult a jeho žáci se zapojují do mnoha projektů z této oblasti. Na rozdíl od středních škol zdravotnického zaměření nepřipravujeme žáky na výkon zdravotnického povolání po střední škole, ale soustředíme se zcela na možnost dalšího studia na univerzitách zmíněného směru.
Všeobecné informace o oboru Gymnázium
Školné: 0,-

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2019, Školy Online.