Logo Stredniskoly.cz

Střední škola vizuální tvorby

www.vizualskola.cz
info (zavináč) vizualskola.cz
495 221 811 (Ředitel, sborovna Rusek)
494 940 435 (Sborovna Jiráskovy sady)

Sídlo školy

Černilovská 7
Hradec Králové, 50003

Odloučené pracoviště

Jiráskovy sady 237/1, Hradec Králové

Domovy mládeže

Jana Masaryka 632, Hradec Králové
Vocelova 1469/5, Hradec Králové
Hodnocení prezentace (Co je to?):
72,86 %
Typ školy: Soukromá škola
Ředitel(ka): Ing. Mgr. Milan Jedlička
Zřizovatel:Ing. Miroslav Jindra
Kontaktní osoby:Ing. Mgr. Milan Jedlička (ředitel), 495 221 811
Poměr dívek a chlapců:

Dny otevřených dveří

Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

Výhody školy

 • Adaptační kurzy
 • Automat na nápoje
 • Automat na občerstvení
 • Dataprojektor s počítačem v každé učebně
 • Individuální stáže studentů v zahraniční
 • Neomezené stahování dat z internetu
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém klasifikace
 • Počítače ve všech učebnách školy
 • Počítačová učebna přístupná studentům po vyučování
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Školní psycholog
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Učebnice zdarma
 • Úzká spolupráce se zaměstnavateli
 • Volně přístupné počítače připojené na internet
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • WiFi internet v domově mládeže
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zajištění autoškoly
 • Zájmové kroužky/kluby

Střední škola vizuální tvorby

Poskytujeme čtyřleté vzdělávání v uměleckém maturitním oboru 82-41-M/05 GRAFICKÝ DESIGN podle vlastních školních programů BRANDING FLORISTIKY a BRANDING DESIGN jako jediná škola v České republice.
Obor je založen na znalostech estetických pravidel, tvorbě návrhů a vlastní realizaci expozic, dekorací a grafických prací. Důležitou součástí je počítačová grafika, zpracování a úprava fotografií, tvorba letáků, poutačů, loga a reklam.

FACEBOOK

http://www.facebook.com/vizualskola

Stravování

Studenti mají možnost stravovat se ve školní jídelně, se kterou máme uzavřenou smlouvu o stravování.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na internátech v Hradeci Králové. Ubytovací kapacity jsou každoročně dostačující. Kvalita ubytování vynikající: vybavené zařízení, stravování, WIFI internet.

Vybavení

Škola je vybavena 2x interaktivní tabulí Smartboard. V každé třídě je PC s připojením na internet a dataprojektor. Tři učebny s ICT obsahují 93 osobních počítačů se systémem Windows 8.1 resp. 10, velkoformátový plotter Epson Stylus Pro, scanner, grafické tablety, Konica Minolta Bizhub. Nově jsme zakoupili 3D tiskárnu EASY3DMAKER. Učebny jsou propojeny se serverem Dell a přístupem na internet 40MB/s. Pro výuku počítačové grafiky máme licence Adobe CS6 - Photoshop, Illustrator, InDesign, grafický program Zoner Photostudio a Callisto pro všechny počítače. K dispozici máme množství fotoaparátů: čtyři digitální zrcadlovky Nikon, dva fotoaparáty Olympus PEN1 a PEN2 a Fuji Finepix. Studenti mají možnost využívat počítače kdykoliv. Smluvně je zajištěna tělocvična a 50m bazén. Škola disponuje dvěma sály pro expozice studentské tvorby grafického designu.

Další informace

Škola jako jediná v České republice nabízí vzdělávání v maturitním programu Branding floristiky a Branding design. Studenti a pedagogové se pravidelně účastní zahraničních stáží a exkurzí v Německu, Francii, Holandsku, Anglii a Itálii. V odborných předmětech studenti tvoří projekty, instalace a grafické práce, sestavují výstavy, účastní se soutěží a realizují reálné akce v praxi. Součástí výuky jsou předměty návrhová a realizační tvorba, estetická příprava, figurální kresba, písmo, počítačová grafika, psychologie, ekonomika...

Přijímací zkoušky jsou formou talentových - kresba.

Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
8241M05 – Grafický design
Branding floristiky
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní30
BRANDING FLORISTIKY je návrhová a realizační umělecká tvorba zkrášlující naše prostředí v interiérech i exteriérech. Branding floristiky je založen na znalostech estetických pravidel, tvorbě návrhů a vlastní realizaci expozic a dekorací. Materiálem, který se využívá pro tvorbu a aranžování jsou květiny a rostliny, dřevo, kov, plasty a další. Důležitou součástí je počítačová grafika, zpracování a úprava fotografií, tvorba letáků, poutačů, loga a reklam. Floristický designér má znalosti estetiky, materiálů, pracovních technik, počítačové grafiky, ekonomiky, managementu a psychologie prodeje. Dokáže jednat se zákazníkem, navrhnout a realizovat projekty na výzdoby interiérů i exteriérů.
Všeobecné informace o oboru Grafický design
Školné: 1000Kč/měsíčně(10000Kč za rok)
8241M05 – Grafický design
Branding design
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní30
BRANDING DESIGN se zaměřuje na využití estetiké tvorby, písma, kresby, počítačové grafiky, fotografie a psychologie v oblasti propagace, marketingu, public relations, reklamy a prodeje. Branding design rozšiřuje u zákazníků pochopení a porozumění pro značku - brand.
Všeobecné informace o oboru Grafický design
Školné: 1000Kč/měsíčně(10000Kč za rok)

Fotogalerie

studentské práce - předmět Navrhovánístudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Figurální kresleníFigurální kreslenístudentské práce - předmět Počítačová grafikapředmět Figurální kreslenístudentské práce - předmět Navrhovánístudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Navrhovánístudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Navrhovánístudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikastudentské práce - předmět Počítačová grafikaStáže ve FranciiAkademie 2012FotografováníFotografováníFotografováníFotografováníFloristická tvorbaFloristická tvorbaBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designgrafikagrafikagrafikagrafikaEstetická přípravaEstetická přípravaEstetická přípravaEstetická přípravafigurální kreslenífigurální kreslenífigurální kreslenífigurální kreslenífigurální kreslenífigurální kresleníPočítačová grafikaPočítačová grafikaPočítačová grafikaPísmoPísmoPísmoEstetická přípravaExkurzeExkurzeExkurzeExkurzeExkurzeBranding designPočítačová grafikaBranding designBranding design - BravoBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding designBranding design

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2018, Školy Online.