Facebook5,1 tis. To se mi líbí

Střední škola vizuální tvorby

info (zavináč) vizualskola.cz
495 221 811 Ředitel, sborovna Rusek
494 940 435 Sborovna Jiráskovy sady

Sídlo školy

Černilovská 7/24
Hradec Králové, 50003

Odloučené pracoviště

Jiráskovy sady 237/1, Hradec Králové

Domovy mládeže

Jana Masaryka 632/28, Hradec Králové
Vocelova 1469/5, Hradec Králové
Typ školy:
Soukromá škola
Ředitel(ka):
Ing. Mgr. Milan Jedlička
Zřizovatel:
Ing. Helena Podubníčková, Bc. Jana Tluková

Kontaktní osoby

Dny otevřených dveří, burzy škol a další akce

 • Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

 • Adaptační kurzy
 • Automat na nápoje
 • Automat na občerstvení
 • Dataprojektor s počítačem v každé učebně
 • Individuální stáže studentů v zahraniční
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém klasifikace
 • Počítače ve všech učebnách školy
 • Počítačová učebna přístupná studentům po vyučování
 • Podpora výuky vlastním systémem e–learningu
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Přijímací zkoušky nanečisto
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Školní psycholog
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Učebnice zdarma
 • Úzká spolupráce se zaměstnavateli
 • Volně přístupné počítače připojené na internet
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • WiFi internet v domově mládeže
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zajištění autoškoly

Angličtina

Poskytujeme čtyřleté vzdělávání v uměleckém maturitním oboru 82-41-M/05 GRAFICKÝ DESIGN podle vlastních školních programů BRANDING FLORISTIKY a BRANDING DESIGN jako jediná škola v České republice.
Obor je založen na znalostech brandingu, estetických pravidel, tvorbě návrhů a vlastní realizaci expozic, dekorací a grafických prací. Důležitou součástí je počítačová grafika, zpracování a úprava fotografií, tvorba letáků, poutačů, loga a reklam.

Škola zprostředkovává stravování. Studenti navštěvují stravovací zařízení, které je samostatným subjektem a stravují se zde žáci z různých škol. Většina studentů však řeší stravování individuálně (možnost ohřívání doneseného jídla ve škole).

Žáky do studia přijímáme z celé republiky. Ubytování zajišťujeme v domovech mládeže v Hradeci Králové. Ubytovací kapacity jsou každoročně dostačující. Kvalita ubytování vynikající: vybavené zařízení, stravování, WIFI internet.

Škola je vybavena profesionální technikou a studenti používají ve výuce velké množství florálních a garfických materiálů. Máme plně vybavené tři počítačové učebny, jedna je umístěná v budově v Jiráskových sadech a dvě v Ruseku. V každé je k dispozici 30 počítačů pro žáky. K výuce dále využíváme 50 notebooků DELL, 10 notebooků HP, kreslící tablety, Apple IPady.

V budově školy v Jiráskových sadech studenti kromě klasických učeben využívají výstavní sál/ateliér, ateliér/velkou učebnu, chladicí box na uskladnění květin, odbornou učebnu a vybavený fotoateliér. V odborné učebně aktuálně využíváme 3D tiskárny (např. 3D tiskárnu Mass Portal Pharaoh XD, Průša,...), velkoformátový deskový řezací plotr Graphtec FCX2000 s vakuovou vývěvou a pracovní plochou 1800 x 920 mm, velkoformátovou tiskárnu Epson SC8000, velkoobjemovou tiskárnu Konica Minolta bizhub C454e s finišerem, profesionální řezačku s integrovanou optickou závorou EBA, stroj pro lepenou vazbu V2, laserové vypalovací zařízení na gravírování Thunder Laser Nova 24, barevnou produkční digitální tiskárnu AccurioPrint C2060L, tiskárnu Mutoh na reklamní předměty, rolový laminátor.

Nezbytným softwarovým vybavením je VIP školní licence celého balíku Adobe CC All Apps - Adobe Creative Cloud EDU. Jde o profesionální grafický soubor programů nutný pro výuku počítačové grafiky a designu. Tuto licenci mohou používat žáci i na svém domácím počítači, a to po celou dobu studia na naší škole. Pro snazší a jednotnou komunikaci mezi žáky a učiteli využíváme Microsoft Office 365, v době opatření COVID jsou Teams neocenitelné. Dále se využívá pronájem softwaru Microsoft, program Zoner PhotoStudio pro všechny počítače. Počítače pro výuku využívají MS Office 2010, Google Sketch Up. Učitelé a studenti mají k dispozici fotoaparáty, např.: digitální zrcadlovky Nikon D100, D600, D7000, D800, elektronickou zrcadlovku Fuji Finepix S7000, dva fotoaparáty Olympus PEN1,2. Také využíváme dron pro pořizování fotografií a videí z jiné perspektivy.

Všechny učebny jsou nyní vybaveny velkoplošnými obrazovkami. Pro výtvarné předměty se využívají malířské stojany, lis na linoryt, plackovačku - stroj pro výrobu placek (odznaků).

K zabezpečení chodu školy, k zajištění praktické výuky na akcích školy a k cestám na zahraniční výstavy, stáže a semináře využíváme osobní automobily Mercedes Benz a sedmimístný vůz Mercedes Citan Tourer s vlekem.

Přístup na internet pro žáky ve škole: pomocí školního počítače nebo notebooku, nebo je možné připojit osobní počítač či smartphone ke školnímu bezdrátovému internetu (WIFI) zdarma a bez rychlostního omezení.

Možnost používání vlastního notebooku žáků: studenti mohou používat vlastní počítače k zápisu učiva. Aktuální učivo je nabízeno také v digitální podobě.

Jaké školní pomůcky a učebnice si student musí koupit?
Většinu učebnic student dostane zapůjčeny. Kupuje si učebnice na cizí jazyky, čítanku, aj. Z pomůcek si student pořídí akvarelové pastelky a klasické pomůcky - sešity, psací potřeby… Každý učitel vše upřesní v září na začátku výuky každého předmětu. Žáci Brandingu floristiky si na celé čtyři roky zakoupí floristické nářadí (nůžky, nůž, široký štětec, menší kleště - "kombinačky", "štípačky").

Musí si studenti platit materiál, se kterým pracují ve výuce?
Ne, studenti mají veškerý materiál (květiny, přízdoby,…) k dispozici.

Škola jako jediná v České republice nabízí vzdělávání v maturitním umělěckořemeslném programu Branding floristiky a Branding design. Studenti a pedagogové se pravidelně účastní zahraničních pracovních stáží a exkurzí. V odborných předmětech studenti tvoří projekty, instalace a grafické práce, sestavují výstavy, účastní se soutěží a realizují skutečná zadání grafického designu v praxi. Součástí výuky jsou předměty návrhová a realizační tvorba, estetická příprava, figurální kresba, písmo, počítačová grafika, psychologie, ekonomika...

Přijímací zkoušky jsou formou talentových - kresba.

Školu navštěvuje celkem 225 studentů a z toho je 89 % dívek.

Obor (ŠVP)Školní rokDélka studiaPřijmouPřijímací zkouškyPLPOZP
Forma studiaPřihl./přij.
min. rok
Střední vzdělání s maturitou
Grafický design
82-41-M/05
2024–254 roky30TZ, VVAnoNe
denní183/42
Grafický design
82-41-M/05
2024–254 roky30TZ, VVAnoNe
denní32/12

PLP = povinná lékařská prohlídka, OZP = vhodné pro zdravotně postižené, TZ = talentová zkouška, VV = výtvarná výchova

Školy Online
© 2002–2023, Školy Online.