Logo Stredniskoly.cz

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, hotelová škola Plzeň - Skvrňany

www.hotelova-skola-plzen.cz
http://akademie-hotelnictvi.cz
info (zavináč) hotelovka-plzen.cz
web (zavináč) akademie-hotelnictvi.cz
377 381 141 (Sekretariát)
377 389 388 (Jídelna školy)

Sídlo školy

Nade Mží 1, Skvrňany
Plzeň, 31800
Hodnocení prezentace (Co je to?):
87,86 %
Typ školy: Soukromá škola
Ředitel(ka): Mgr. Jana Linhartová
Zřizovatel:Ing. Aleš Linhart, MBA
IČ:25214837
Kapacita školy:250 žáků
Kontaktní osoby:Mgr. Markéta Honzová (sekretariát), 377 381 141
Aleš Linhart (IT), 377 381 141
Poměr dívek a chlapců:

Dny otevřených dveří

Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

Výhody školy

 • Adaptační kurzy
 • Dataprojektor s počítačem v každé učebně
 • Gastronomické studio pro výuku odborných předmětů
 • Hostování zahraničních učitelů
 • Individuální stáže studentů v zahraniční
 • Lyžařské kurzy
 • Malý počet žáků ve třídách
 • Motivační programy podpory studia
 • Možnost prospěchového stipendia
 • Neomezené stahování dat z internetu
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém docházky
 • Online informační systém klasifikace
 • Počítače ve všech učebnách školy
 • Počítačová učebna přístupná studentům po vyučování
 • Podpora výuky vlastním systémem e–learningu
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní areál
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Stipendijní programy
 • Školní bufet
 • Školní intranet
 • Školní psycholog
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Úzká spolupráce se zaměstnavateli
 • Volně přístupné počítače připojené na internet
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • Zabezpečení školy kamerovým systémem
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zájmové kroužky/kluby

Nadstandard

Nejsme mini-školou rodinného typu, přesto na naší škole nenajdete přeplněné třídy, studujeme v menších skupinách a navzájem se známe.

Jsme nositeli řady odborných ocenění, která se váží k výuce: Jsme jednou ze šesti skutečně zdravých škol v České republice, důležité ocenění pro Hotelovou školu. Založili jsme jako dceřinou firmu vlastní cestovní kancelář Akademie Travel, kde si mohou studenti cestovního ruchu vyzkoušet všechny činnosti. Provozujeme skutečné studentské firmy, kde si studenti mohou vydělat finanční prostředky na základě vlastních podnikatelských nápadů. Na základě našeho skutečného využití počítačové techniky jsme se stali vzorovou školou.

Na naší škole praktikují studenti jinýchg odborných škol, maturitní práce našich studentů jsou vedeny kvalifikovanými odborníky s tituly MBA.

Vybavení

Jsme tradiční velmi dobře vybavenou školou, která na Adrese Nade Mží 1 působí již dvě desetiletí. Kromě základního vybavení pro výuku - všechny učebny jsou vybaveny projektory s možností připojení tabletů a dalších zařízení studentů a učitelů, polohovatelnými lavicemi, skříněmi - mají naši studenti k dispozici další "základní vybavení": dvě tělocvičny, vlastní školní jídelnu a svačinárnu s vlastními výrobky v rámci konceptu skutečně zdravá škola.

Pro výuku odborných předmětů jsou k dispozici odborná zařízení: Vlastní školní cestovní kancelář Akademie Travel, školní gastro laboratoř a počítačové učebny pro výuku marketingu a další ekonomicky orientovaných předmětů, bez kterých se dnešní profesionál neobejde.

Je myšleno i na odpočinek, studentům je k dispozici chill-out koutek, kde si mohou odpočinout nejen během každodenní 30ti minutové pauzy na oběd.

Stravování

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu se plně zapojila do programu Skutečně zdravá škola, a proto byla v zasedací síni Pražského magistrátu vyhlášena jako jedna ze šesti škol v České republice splňující kriteria Skutečně zdravé školy.

Program Skutečně zdravá škola se neomezuje na zkvalitnění školního stravování ve školní jídelně, ale snaží se optimalizovat celý den studentů strávený ve školní budově z pohledu zdravého přístupu k životu, zdravého životního stylu.
Program Skutečně zdravá škola je o životním stylu, zdravé stravování (nejen ve školní jídelně) je ale základ.

Všichni strávníci si mohou denně vybrat z 3 až 4 jídel, u kterých se zároveň dozví, z jakých surovin (a jak) byly připraveny. Školní jídelna Akademie hotelnictví a cestovního ruchu nabízí nejen chutnou a vyváženou stravu uvařenou z ,,živých potravin,, ale i příjemné prostředí pro své strávníky.

Počítačové vybavení

Patříme ke školám nejlépe vybaveným výpočetní technikou v Plzeňském kraji, na srovantelné úrovni se školami vyučujícími pouze Informační technologie. Studenti pracují na školních počítačích Dell a HP, každý student si také může přibnést libovolné zařízení, které pod svým uživatelským jménem připojí do sítě Cisco a následně k internetu pomocí optiky.

Studenti v rámci výuky počítačových dovedností získají počítačový řidičák ECDL, jsme jedno ze dvou funkčních testovacích středisek počítačové gramotnosti v Plzeňském kraji.

V rámci odborné výuky mají studenti k dispozici specializované aplikace pro výuku, totožné s aplikacemi používanými ve skutečných firmách. Hotelnictví používá systém Hores, ekonomiku vyučujeme na skutečném počítačovém programu. Přijďte si naši infrastrukturu vyzkoušet, je dostupná i návštěvníkům.

Ubytování

Studentům zprostředokováváme ubytování v nedalekém domovu mládeže. Internát je vzdálen od naší školy 2 stanice jízdy tramvají číslo 2 - bez přestupu, nebo 15 minut chůze (vzdálenost 1,2 Km).

Spolupráce se zaměstnavateli

Jsme odbornou školou, která má navázané rámcové smlouvy s ředou zaměstnavatelů. Našíi žáce se tak již během studia seznamují s reálným pracovním rpostředím na pracovištích, kde praktikují. Absolventi naší školy mají reálnou představu o svém pracovním uplatnění a o konkrétních příležitostech, kde nalézt zaměstnání.

Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
6441L51 – PodnikáníNástavbové studium2020–20213 rokyDistanční0
Všeobecné informace o oboru Podnikání
6441L51 – PodnikáníNástavbové studium2020–20212 rokyDenní0
Všeobecné informace o oboru Podnikání
6441L51 – PodnikáníNástavbové studium2020–20213 rokyDálkové0
Všeobecné informace o oboru Podnikání
6542M01 – HotelnictvíStřední vzdělání s maturitou2020–20214 rokyDenní0
Všeobecné informace o oboru Hotelnictví
6542M02 – Cestovní ruchStřední vzdělání s maturitou2020–20214 rokyDenní0
Všeobecné informace o oboru Cestovní ruch
6551H01 – Kuchař - číšníkStřední vzdělání s výučním listem2020–20213 rokyDenní0
Všeobecné informace o oboru Kuchař - číšník
6542M01 – Hotelnictví
Hotelnictví
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní30
Žáky naší hotelové školy připravujeme na pozici pracovníka středního managementu v restauračních a ubytovacích zařízeních a na pozice samostatných podnikatelů v gastronomii.
Vedle všeobecně vzdělávacích předmětů (velká pozornost je věnována výuce cizích jazyků – žák si může vybrat z anglického, německého a ruského jazyka, španělština a francouzština jsou vyučovány jako kroužky) je výuka zaměřena na ekonomiku, účetnictví a marketing; poskytování služeb v hotelovém provozu, techniku cestovního ruchu; dále na technologii přípravy pokrmů a techniku obsluhy a služeb.
Součástí přípravy žáků je řízená praxe v restauračních a hotelových provozech ( Courtyard Marriott, Primavera Hotel & Congress Centre, IBIS Hotel Plzeň, Parkhotel Congress Center Plzeň, U Švejka, Plachetnice, a další).

Žákům je zejména k dipozici profesionálně vybavené kuchyňské studio o rozměru 80 metrů čtverečních s vlastním konvektomatem, frimou, chladícími zařízeními, myčkami a samostatným pracovištěm pro kažého žáka. Dále je k dispozici elektronická knihovna, v rámci výuky informačních technologií získávají žáci certifikáty ECDL a připravují se na budoucí povolání na reálných informačních systémech, např Pohoda pro účetnictví nebo Hores pro hotelnictví.
Během studia mohou žáci absolvovat certifikované kurzy k rozšíření vědomostí a dovedností, získat osvědčení o profesní kvalifikaci Průvodce cestovního ruchu, složit Cambridgskou zkoušku - nejrozšířenější mezinárodně uznávanou zkoušku z anglického jazyka.
Studium je zakončené maturitní zkouškou podle platných norem a poskytuje úplné střední odborné vzdělání. Absolventi se uplatní v široké oblasti hotelového průmyslu a v oblasti služeb cestovního ruchu, po absolvování praxe podle živnostenského zákona i jako podnikatel v pohostinství. Po složení maturitní zkoušky může absolvent pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.
Všeobecné informace o oboru Hotelnictví
Školné: 22000 Kč
6542M02 – Cestovní ruch
Cestovní ruch - animátor
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní30
Žáky naší hotelové školy připravujeme na pozici pracovníka v cestovním ruchu, učební plán tohoto studijního oboru je zaměřen na přípravu Animátora cestovního ruchu (absolvent se umí postarat o volný čas klienta cestovní kanceláře nebo ubytovacího zařízení).
Velká pozornost je věnována výuce cizích jazyků (žák si může vybrat z anglického, německého a ruského jazyka, španělština a francouzština jsou vyučovány formou kroužků). Žák získá základy znalosti ekonomiky a marketingu, účetnictví, informatiky, techniky služeb cestovního ruchu, průvodcovských služeb. Předmětem, který studenta připraví na pozici animátora, jsou Praktická cvičení (biologie člověka, základy sportů a her, asertivita, verbální a neverbální komunikace, motivace klienta, etiketa), kde žák získává a osvojuje si potřebné znalosti a dovednosti pro práci s klientem.
Praktické znalosti cestovního ruchu záskají studenti nižších ročníků v cestovní kanceláři Akademie-Travel, kde navrhují, marketují, prodávají a realizují zájezdy a další akce cestovního ruchu. Ve vyšších ročnících pak absolvují praxi ve smluvních cestovních kancelářích.
Během studia mohou žáci získat osvědčení o profesní kvalifikaci Průvodce cestovního ruchu, složit Cambridgskou zkoušku - nejrozšířenější mezinárodně uznávanou zkoušku z anglického jazyka.
Žákům je k dispozici elektronická knihovna, v rámci výuky informačních technologií získávají žáci certifikáty ECDL a připravují se na budoucí povolání na reálných informačních systémech, např Pohoda nebo Hores pro rezervace cestovních kanceláří.
Studium tohoto oboru je zakončeno maturitní zkouškou podle platných norem a poskytuje úplné střední odborné vzdělání. Absolventi se uplatní v nejrůznějších zařízeních cestovního ruchu – cestovní kanceláři, cestovní agentuře, v informačních centrech – jako průvodci cestovního ruchu, delegáti a animátoři, po absolvování praxe podle živnostenského zákona i jako podnikatel v oblasti služeb cestovního ruchu. Po složení maturitní zkoušky může absolvent pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.
Všeobecné informace o oboru Cestovní ruch
Školné: 22000 Kč
6551H01 – Kuchař - číšník
Kuchař-číšník
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní30
Vedle všeobecně vzdělávacích předmětů (zejména cizích jazyků - angličtiny a němčiny) se žáci v oboru kuchař-číšník naučí všem dovednostem potřebným k přípravě jídel teplé a studené kuchyně a zvládnou techniku obsluhy a s ní související činnosti. Seznámí se se zásadami správné výživy, dokáží sestavit jídelní a nápojový lístek, mají přehled o složení jídel a nápojů.
Odborné předměty jsou rozšířené o předmět Barmanství, ve kterém získají žáci znalosti a dovednosti z práce barmana (vyučuje člen České barmanské asociace), žák má možnost zúčastňovat se soutěží pořádaných CBA.
Naučí se obsluhovat technická zařízení v gastronomických provozovnách. Výuka probíhá střídavě týden ve škole a týden v cvičné kuchyni a restauraci naší školy a na smluvních pracovištích s kvalifikovaným odborným vedením. Zdravotní způsobilost pro zvolený obor musí posoudit a písemně potvrdit lékař.
Během studia mohou žáci absolvovat certifikované kurzy k rozšíření vědomostí a dovedností (barmanský, sommelierský, baristický, kurz vyřezávaného ovoce a zeleniny).
Absolventi se uplatní ve všech typech zařízení poskytujících stravovací služby.
Úspěšným ukončením studia a vykonáním závěrečné zkoušky podle Jednotného zadání ZZ dosáhne absolvent středního odborného vzdělání a získá výuční list pro výkon svého povolání. Po nezbytném zapracování se absolventi uplatní ve všech druzích a typech podnikatelských subjektů ve svém oboru. Mají rovněž možnost absolvovat na naší škole nástavbový obor Podnikání a dosáhnout tak úplného středního odborného vzdělání.
Všeobecné informace o oboru Kuchař - číšník
Školné: 18000 Kč
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2019–20202 rokyDenní30
Vedle všeobecně vzdělávacích předmětů (zejména cizích jazyků - angličtiny a němčiny) je výuka zaměřena na podnikovou ekonomiku a účetnictví. Žáci získají základní poznatky o organizaci a fungování firmy.
Během studia mohou žáci získat osvědčení o profesní kvalifikaci Průvodce cestovního ruchu, složit Cambridgskou zkoušku - nejrozšířenější mezinárodně uznávanou zkoušku z anglického jazyka.
Žákům je k dispozici elektronická knihovna.
Studium tohoto oboru je zakončeno maturitní zkouškou podle platných norem a poskytuje úplné střední odborné vzdělání. Absolventi se uplatní v široké oblasti služeb nejrůznějšího zaměření. Po absolvování praxe podle živnostenského zákona i jako podnikatel v oblasti služeb odpovídající jeho výučnímu listu. Po složení maturitní zkoušky může absolvent pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.
Denní nástavbové studium je dvouleté (je vhodné zejména pro čerstvé absolventy uvedeného učebního oboru). Distanční nástavbové studium je tříleté. Studium probíhá formou konzultací jednou měsíčně nebo prostřednictvím elektronické knihovny a konzultací s vyučujícími. Žáci plní stejné učební osnovy jednotlivých předmětů jako žáci denního studia.
Podmínkou přijetí do nástavbového studia je výuční list v jakémkoliv oboru.
Všeobecné informace o oboru Podnikání
Školné: 22000 Kč
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2019–20203 rokyDistanční30
Vedle všeobecně vzdělávacích předmětů (zejména cizích jazyků - angličtiny a němčiny) je výuka zaměřena na podnikovou ekonomiku a účetnictví. Žáci získají základní poznatky o organizaci a fungování firmy.
Během studia mohou žáci získat osvědčení o profesní kvalifikaci Průvodce cestovního ruchu, složit Cambridgskou zkoušku - nejrozšířenější mezinárodně uznávanou zkoušku z anglického jazyka.
Žákům je k dispozici elektronická knihovna.
Studium tohoto oboru je zakončeno maturitní zkouškou podle platných norem a poskytuje úplné střední odborné vzdělání. Absolventi se uplatní v široké oblasti služeb nejrůznějšího zaměření. Po absolvování praxe podle živnostenského zákona i jako podnikatel v oblasti služeb odpovídající jeho výučnímu listu. Po složení maturitní zkoušky může absolvent pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.
Denní nástavbové studium je dvouleté (je vhodné zejména pro čerstvé absolventy uvedeného učebního oboru). Distanční nástavbové studium je tříleté. Studium probíhá formou konzultací jednou měsíčně nebo prostřednictvím elektronické knihovny a konzultací s vyučujícími. Žáci plní stejné učební osnovy jednotlivých předmětů jako žáci denního studia.
Podmínkou přijetí do nástavbového studia je výuční list v jakémkoliv oboru.
Všeobecné informace o oboru Podnikání
Školné: 20000
Volná pracovní místa
Datum vloženíPlatnost doPopis
04.01.201831.12.2019Informace k nabídce volných pracovních míst na Akademi hotelnictví a cestovního ruchu Plzeň najdtete na webu školy www.hotelova-skola-plzen.cz/kariera/

Fotogalerie

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu PlzeňAkademie hotelnictví a cestovního ruchu PlzeňHotelová škola Plzeň Skvrňany - jídelnaChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňChci být studentem na Akademii hotelnictví PlzeňCestovatelský festival země na dlani 2. ročníkCestovatelský festival země na dlani 2. ročníkCestovatelský festival země na dlani 2. ročníkAkademie hotelnictví a cestovního ruchu PlzeňAkademie hotelnictví a cestovního ruchu PlzeňDiplom ECDLVodácký kurzOlympiádaOlympiádaOcenění kuchařůStudentský pobyt v LondýněDny otevřených dveří leden, únor 2018Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Plzeň

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2019, Školy Online.