Logo Stredniskoly.cz

Gymnázium Čakovice, Praha 9, nám. 25. března 100

www.gymcak.cz
kancelar (zavináč) gymcak.cz
iva.noskova (zavináč) gymcak.cz
283 931 391 (Sekretariát)
283 930 380 (Ředitelka)

Sídlo školy

nám. 25. března 100
Praha 9, 19600
Hodnocení prezentace (Co je to?):
72,42 %
Typ školy: Veřejná škola
Ředitel(ka): Mgr. Iva Nosková
Zřizovatel:Hl. město Praha
IČ:61387835

Dny otevřených dveří

Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

Výhody školy

  • Adaptační kurzy
  • Automat na občerstvení
  • Dataprojektor s počítačem v každé učebně
  • Lyžařské kurzy
  • Podporováno používání notebooků při výuce
  • Přijímací zkoušky nanečisto
  • Rodilý mluvčí/Rodilí mluvčí

O škole

Menší gymnázium na okraji Prahy s dobrou dopravní dostupností, sídlící v historické budově z roku 1882. Gymnázium je provozováno od roku 1993, vždy se jednalo a nadále jedná o školu s rodinnou atmosférou. V současné době vzdělává 270 studentů nejen z čakovického regionu, ale i z ostatních částí Prahy či z přilehlých obcí okresu Praha – východ.

Studium na gymnáziu je šestileté (s rozšířenou výukou informatiky a jazyků) a čtyřleté (s rozšířenou výukou jazyků). Kromě nadstandardní dotace informatiky v šestiletém studiu nabízíme i výuku konverzace v anglickém a španělském jazyce s rodilým mluvčím. Čtyřleté studium je zaměřeno jazykově, i zde část hodin vyučují rodilí mluvčí.

Vybavení

Gymnázium má k dispozici 16 učeben, 11 je velkých pro 30 žáků, z toho 2 jsou zařízeny jako odborné posluchárny (Fy, Ch), další jako odborné učebny zeměpisu, dějepisu, biologie, hudební výchovy, zbývajících 5 učeben je menších (pro 16 žáků) a jsou zařízeny jako odborné učebny (jazyková učebna, jazyková laboratoř, dvě počítačové učebny, ateliér pro výuku VV). V učebnách biologie, zeměpisu a dějepisu jsou nainstalovány interaktivní tabule. V ostatních učebnách jsou k dispozici dataprojektory s promítacím plátnem. V srpnu 2009 proběhla přestavba jazykové učebny ve 3. patře na multimediální učebnu na základě grantu poskytnutého MHMP. V roce 2018 byla nově vybavena počítačová učebna. Společně se základní školou máme k užívání 2 tělocvičny, sportovní halu a venkovní hřiště.

Stravování

Stravování v jídelně ZŠ ve stejném areálu

Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
7941K41 – Gymnázium
Dveře ke vzdělání otevřené
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní30
Ve 4letém gymnáziu je posílena výuka jazyků, konverzace v anglickém jazyce probíhá s rodilým mluvčím. Jako další cizí jazyk si žáci mohou vybrat jazyk německý, španělský (ve vyšších ročnících s rodilým mluvčím), ruský, francouzský nebo čínský.
Všeobecné informace o oboru Gymnázium
7941K61 – Gymnázium
Dveře ke vzdělání otevřené
Střední vzdělání s maturitou2019–20206 rokůDenní30
Šestileté všeobecné studium z rozšířenou výukou informatiky a jazyků. Ve vyšších ročnících si studenti vybírají volitelné semináře dle svého zájmu a dle nabídky školy. Nabídka volitelných a nepovinných předmětů umožňuje studentům výrazně modifikovat jejich studijní zaměření s ohledem na vlastní zájmy, cíle a potřeby. V posledních ročnících studia jsou studenti v semináři informatiky připravováni ke složení mezinárodních zkoušek ECDL.
Všeobecné informace o oboru Gymnázium

Fotogalerie

Budova školygymnáziumučebna jazykůučebna informatikyproč k nám

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2019, Školy Online.