Logo Stredniskoly.cz

Střední průmyslová škola dopravní, a.s.

www.sps-dopravni.cz
koprivovaolga (zavináč) sps-dopravni.cz
kolmanova (zavináč) sps-dopravni.cz
242 481 933 (Studijní oddělení)
242 481 934 (Studijní oddělení)

Sídlo školy

Plzeňská 298/217a
Praha 5 - Motol, 15000

Odloučené pracoviště

Moravská 3, Praha 2
Hodnocení prezentace (Co je to?):
50,50 %
Typ školy: Soukromá škola
Ředitel(ka): Ing. František Novotný
Zřizovatel:Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost, Sokolovská 217/42, 190 00 Praha 9
IČ:25632141
Kontaktní osoby:Mgr. Olga Kopřivová (Vedoucí oddělení náboru, rekvalifikací a dalšího vzdělávání), 242 481 934
Kolmanová Martina (referentka oddělení náboru, rekvalifikací a dalšího vzdělávání), 242 481 933

Dny otevřených dveří

Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

Výhody školy

 • Adaptační kurzy
 • Automat na nápoje
 • Lyžařské kurzy
 • Možnost prospěchového stipendia
 • Nekonáme přijímací zkoušky
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém klasifikace
 • Podpora výuky vlastním systémem e–learningu
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Stipendijní programy
 • Svářečská škola
 • Školní bufet
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Vlastní posilovna
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zajištění autoškoly
 • Zájmové kroužky/kluby

Střední škola s nejširší nabídkou technických oborů

Střední škola s nejširší nabídkou technických oborů - od Automechanika, Karosáře a Lakýrníka po Informační technologie a Ekonomiku městské dopravy v denní formě. Absolventi oborů s výučním listem mohou pokračovat ve studiu v nástavbových oborech Podnikání a Provoz dopravních zařízení, jak v denní, tak v dálkové formě. Pro uchazeče, kteří již mají ukončenu některou z forem studia středního nebo VŠ vzdělání nabízíme zkrácené studium oborů Elektrikář nebo Automechanik.
Škola byla založena před 65 lety a výuka technických oborů je založena především na dlouhodobé tradici. Na tradiční vzdělávání navazujeme moderními výukovými trendy v teoretické (školní) přípravě žáků i v praktické části na pracovištích odborného výcviku. Ten je zajišťován především v absolventských ročnících na pracovištích Dopravního podniku nebo autorizovaných servisů. Díky tomu jsou žáci ještě během studia součástí reálného pracovního života. Tyto zkušenosti jsou nedílnou součástí školních vzdělávacích programů (ŠVP), které tvoří kvalifikovaní pedagogové v úzké spolupráci s odborníky z praxe.

Budovy školy - seznam oborů

Teoretická výuka pro obory Informační technologie (aplikace, web a webdesign), Ekonomika městské dopravy, Logistika v dopravě, Počítačové a zabezpečovací systémy, Provoz dopravních zařízení a Podnikání v budově školy Plzeňská 298/217a, Praha 5 (tramvajová zastávka Vozovna Motol).

Pro obory Autotronik, Obchod, doprava a služby, Automechanik, Elektrikář, Karosář, Zámečník, Autolakýrník, Elektromechanik pro dopravní prostředky, Malíř - lakýrník, Aranžér a Zámečník. Dále pro nástavbové obory dálkové formy Provoz dopravních zařízení, Podnikání a Propagace v budově školy Moravská 3, Praha 2.

Stravování

Školní bufet, samostatné automaty, nápojové automaty, obědy ve 20m vzdálené ZŠ.

Ubytování

Ubytování zajišťujeme ve smluvních internátech v Praze 8 a Praze 4 - velmi dobře dopravně a cenově dostupné.

Vybavení

Počítačové a jazykové učebny, odborné učebny pro el. měření a elektroniku, lakovací box, diagnostická zařízení.

Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
1820M01 – Informační technologie
Informační technologie - Aplikace, web a webdesign
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní60
Informační technologie hýbou světem, a pokud okouzlily i Tebe, proč je nestudovat právě v naší škole? Nabízíme Ti velice zajímavý studijní obor Informační technologie/Aplikace, grafika a webdesign, kde budou pro Tebe v úvodu studia klíčovými předměty Programové vybavení, Programování, Hardware, Základy elektrotechniky, ve vyšších ročnících pak Operační systémy, Datové sítě, Databázové systémy, CAD systémy a atraktivní předměty Webdesign a Grafická tvorba. Po maturitě můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole. V rámci výuky je možné navíc využít následující možnosti: kurz Oracle, MSDN AA a zkoušku § 5 vyhl. 50/1978 Sb., která se stává stále častěji jedním z kvalifikačních požadavků zaměstnavatelů při výběru zaměstnanců.
Jako úspěšný absolvent oboru najdeš uplatnění při programování a vývoji uživatelských, databázových a webových řešení; při instalaci a správě aplikačního software a operačních systémů, při návrzích a administraci počítačových sítí nebo při kvalifikovaném prodeji prostředků IT včetně poradenství.
Všeobecné informace o oboru Informační technologie
Školné: 0
2368H01 – Mechanik opravář motorových vozidel
Automechanik
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní60
Pokud Ti není cizí vůně benzínu a motorového oleje, učební obor automechanik je pro Tebe správnou volbou. Čekají Tě předměty jako opravárenství a diagnostika, automobily nebo řízení motorových vozidel (B+C). V posledním ročníku budeš mít dokonce možnost najít si vlastní servis nebo praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a C a možnost svářecího kurzu. Jako úspěšný absolvent oboru najdeš uplatnění v autoservisech nebo v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Mechanik opravář motorových vozidel
Školné: 0
2652H01 – Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Elektromechanik pro dopravní prostředky
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní30
Svět automobilů, tramvají či vlaků se neobejde bez elektrické energie. V oboru Elektromechanik pro dopravní prostředky se v předmětech jako jsou elektrická měření, elektronika nebo elektrotechnika naučíš pracovat s elektřinou nejenom v dopravních prostředcích. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v soukromých servisech. Po získání výučního listu najdeš uplatnění v měřící a regulační technice, zabezpečovací technice, v autoservisech, ve stanicích technických kontrol, při opravách a údržbě elektrických a elektronických částí dopravních prostředků. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Školné: 0
2651H01 – Elektrikář
Elektrikář
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní30
Význam elektřiny dokládá i tento vtip. Google: „Najdu všechno!“ Wikipedie: „Vím všechno.“ Elektřina: „Ještě jsem tady já …“. U nás Tě naučíme elektřině rozumět, zvládneš instalovat, udržovat a kontrolovat elektrotechnická zařízení, rozvody elektrické energie a elektronické systémy.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a zkouška z vyhlášky 50/1978 Sb., §5, která se stává stále častěji jedním z kvalifikačních požadavků zaměstnavatelů při výběru zaměstnanců. Jako úspěšný absolvent oboru najdeš uplatnění jako servisní mechanik elektrických nebo elektronických zařízení, opravář elektrických spotřebičů, provozní elektrikář v energetice, v železniční či tramvajové dopravě, např. v Dopravním podniku v rámci absolventského programu. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Elektrikář
Školné: 0
2355H02 – Karosář
Karosář
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní30
Čím více aut na silnicích, tím více dopravních nehod. O uplatnění se proto nemusí obávat karosáři. U nás se naučíš například i náročné karosářské činnosti, svařovat elektrickým obloukem v ochranné atmosféře CO2 nebo vyrovnávat karosérie na rovnacím zařízení. Nezbytná je však také teoretická příprava, se kterou se setkáš například v předmětech strojnictví, technické kreslení, technologie či silniční a kolejová vozidla
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a možnost svářecího kurzu. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v servisu. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Karosář
Školné: 0
2361H01 – Autolakýrník
Autolakýrník
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní30
Co je korunou každého automobilu? Perfektně nalakovaná karoserie. Autolakýrník se o práci bát nemusí, vždyť stačí jen chvilka nepozornosti a zakázka je na cestě. U nás Tě naučíme volit nejlepší technologické postupy, vybírat vhodné nátěrové a nástřikové hmoty, ovládat lakovací boxy a kabiny. O teoretickou přípravu se postarají předměty materiály, technologie a technické kreslení.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a možnost svářecího kurzu. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v servisu. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Autolakýrník
Školné: 0
2351H01 – Strojní mechanik
Zámečník
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní30
Zámečník není jen ten, kdo pouze opravuje a montuje zámky do dveří. Během tří let Tě naučíme znát různá měřidla a jejich použití, ovládat mechanické i elektrické nářadí (pilka na kov, vrtačka, bruska) sloužící k ručnímu opracování kovů. Nebudou Ti cizí ani obráběcí stroje (vrtačka, soustruh, frézka). Budeš umět strojní zařízení rozebrat, nakreslit, ale i znovu vyrobit. Tento obor je velice žádaným mezi zaměstnavateli a zaručuje ti skvělé pracovní uplatnění.
Bonusy k výuce: možnost svářecího kurzu. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy v rámci motivačního programu a absolventský program DPP ti umožní získat až dvouletou pracovní smlouvu na některém ze specializovaných pracovišť. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš v naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Strojní mechanik
Školné: 0
6652H01 – Aranžér
Aranžér
Střední vzdělání s výučním listem2018–20193 rokyDenní30
Láká Tě svět reklamy a propagace? Tříletý obor středního vzdělání Aranžér s výučním listem Ti umožní nahlédnout pod pokličku tvorby propagačních materiálů, naučí Tě aranžovat interiéry prodejen, ukáže Ti, jak připravovat propagační akce, seznámí Tě se základy designu. Samozřejmostí je práce s písmem a základy výstavnictví. Během školního roku se střídá týdenní výuka teorie s týdenní odbornou výukou ve školních dílnách nebo ve smluvních pracovištích firem, které s námi dlouhodobě spolupracují.
Po získání výučního listu můžeš najít uplatnění v oblasti reklamy, výstavnictví, aranžování nebo můžeš pokračovat ve studiu na naší škole. Čeká Tě buď nástavbový obor s maturitou - Propagace, jehož studium je zaměřeno převážně na počítačovou grafiku nebo Podnikání, který je zaměřený ekonomicky a je rovněž zakončen maturitou.
Všeobecné informace o oboru Aranžér
Školné: 0
3741M01 – Provoz a ekonomika dopravy
Ekonomika městské dopravy
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní30
Dokážeš si představit, co se skrývá za pojmy jako logistika, marketing nebo účetnictví a navíc Tě baví i cizí jazyky? Přesně pro Tebe je určen náš maturitní obor Provoz městské dopravy. Poznáš zákulisí dopravních společností, budeš se orientovat v právním systému i ve světě marketingu. Čekají Tě předměty jako doprava a přeprava, základy práva, účetnictví a logistika, anglický a německý jazyk. Součástí studia je i výuka řízení motorových vozidel (B). Po maturitě můžeš pokračovat ve studiu na vysoké nebo vyšší odborné škole především se zaměřením na dopravu a ekonomiku, případně se věnovat podnikatelské činnosti.
Všeobecné informace o oboru Provoz a ekonomika dopravy
Školné: 0
3741M01 – Provoz a ekonomika dopravy
Logistika v dopravě
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní30
V současné době rychle vzrůstá význam logistických metod řízení. Toky materiálů a zboží, jejich dočasné skladování, přeprava, manipulace s materiálem a zbožím, balení, a distribuce. Tím vším se současní výrobci zabývají neustále a v posledních letech byl celý tento obsah úspěšně integrován do systémového pojetí logistiky. V ní jde především o toky zboží, peněz a informací mezi dodavatelem a odběratelem, ale i uvnitř jednotlivých firem. Logistika vytváří předpoklady a garantuje to, že se materiál nebo zboží dostanou včas na správné místo, v požadovaném množství a odpovídající kvalitě. Studiem tohoto oboru se můžeš stát po absolvování nezbytným článkem logistického centra, dispečinku nebo firmy podnikající v dopravě a přepravě; odborníkem, který se bude ve výše uvedené problematice orientovat a zajistí bezproblémový a ekonomický přesun zboží a materiálů třeba i mezi kontinenty.
Všeobecné informace o oboru Provoz a ekonomika dopravy
Školné: 0
2641L01 – Mechanik elektrotechnik
Počítačové a zabezpečovací systémy
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní30
V době, kdy je i topinkovač řízen elektronicky, Ti studium oboru Počítačové a zabezpečovací systémy nabídne maximum možností k uplatnění. Naučíš se zvládnout návrhy, montáž i uvádění zařízení do provozu, diagnostiku, testování a servis produktů firem v oblasti bezpečnosti a řízení. Při studiu se setkáš například s předměty Základy elektrotechniky, Elektrotechnika, Automatizace řízení budov, atp. Uplatnění po maturitě můžeš najít nejen v oblasti dopravy, ale také v malých nebo větších podnicích změřených na systémy ochrany objektů nebo můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Bonusy k výuce: zkouška § 5 vyhl. 50/1978 Sb., která se stává stále častěji jedním z kvalifikačních požadavků zaměstnavatelů při výběru zaměstnanců, možnost řidičského průkazu skupiny B.
Všeobecné informace o oboru Mechanik elektrotechnik
Školné: 0
3941L01 – Autotronik
Autotronik
Střední vzdělání s maturitou2018–20194 rokyDenní60
Doby, kdy opravit auto zvládl skoro každý, kdo usedl za volant, jsou dávno pryč. Dnešní automobily jsou doslova „nadupané“ elektronikou, jejich údržba či opravy se bez kvalitní diagnostiky zkrátka neobejdou. V našich školních dílnách se naučíš například zacházet s moderní diagnostikou od firmy Bosch, součástí praxí jsou i činnosti z příbuzného oboru automechanik. Ve škole se setkáš například s předměty technologie, motorová vozidla či elektronická příslušenství.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a C, svářecí kurz a zkouška z vyhlášky 50/1978 Sb., §5, která se stává stále častěji jedním z kvalifikačních požadavků zaměstnavatelů při výběru zaměstnanců. Od třetího ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v soukromém servisu. V rámci absolventského programu DPP můžeš získat po maturitě dvouletou zaměstnaneckou smlouvu nebo studovat na vysoké škole technického směru.
Všeobecné informace o oboru Autotronik
Školné: 0
2343L51 – Provozní technika
Provoz dopravních zařízení
Nástavbové studium2018–20192 rokyDenní30
Nástavbový obor provoz dopravních zařízení (RVP Provozní technika) je určen všem, kteří mají zájem rozšířit získané vzdělání ve vybraných tříletých oborech s výučním listem o maturitní zkoušku. Absolventi naleznou uplatnění ve strojírenských firmách a provozech v povolání strojírenský technik, a to zejména v jeho typových pozicích provozního charakteru, tj. strojírenský technik mistr nebo strojírenský technik dispečer. Mohou se také v uvedeném povolání uplatnit v příbuzných typových pozicích, např. strojírenský technik technolog, strojírenský technik technické kontroly, zkušební technik, servisní technik, popř. v dalších povoláních a typových pozicích ve strojírenství. Uplatnění mohou nalézt i ve strojírenských povoláních s převahou manuálních činností jako vedoucí pracovních čet a kolektivů. Školní vzdělávací program je zpracován s ohledem na potřeby zřizovatele Dopravního podniku hlavního města Prahy.
Všeobecné informace o oboru Provozní technika
Školné: 0 - 12000
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2018–20192 rokyDenní30
Všeobecné informace o oboru PodnikáníŠkolné: 0 - 12000
6642L51 – Propagace
Propagace
Nástavbové studium2018–20192 rokyDenní30
Všeobecné informace o oboru PropagaceŠkolné: 0 - 12000

Fotogalerie

Vítejte v naší školeŠkolní budova Plzeňská 102, Praha 5 - MotolPočítačová učebna v MotoleŠkolní budova Moravská 3, Praha 2Praxe automechaniků v KošíříchVozidlo pro výukuDen pro prváky 2016Den pro prváky ve škole 2016Aranžérky při práciStudentské volby 2016Škola v MotoleTrenažér tramvaje na DOD DPPMinikurz dispečera metra - projektový denTřídní výlet na KarlštejnPrezentace na Legendách Prezentace na akci Kočárky PrahouStudent CUP SŽDC 2016Květinová zastávka na Smíchově

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2019, Školy Online.