Logo Stredniskoly.cz

Střední průmyslová škola dopravní, a.s.

www.sps-dopravni.cz
kolmanova (zavináč) sps-dopravni.cz
kolmanovadominika (zavináč) sps-dopravni.cz
koprivovaolga (zavináč) sps-dopravni.cz
724 895 040 (Studijní oddělení)
732 436 232 (Studijní oddělení)
242 481 901 (Sekretariát)

Sídlo školy

Plzeňská 298/217a
Praha 5 - Motol, 15000

Odloučené pracoviště

Moravská 3, Praha 2
Hodnocení prezentace (Co je to?):
96,71 %
Typ školy: Soukromá škola
Ředitel(ka): Ing. František Novotný
Zřizovatel:Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost, Sokolovská 42/217, 190 00 Praha 9
IČ:25632141
Kontaktní osoby:Kolmanová Martina (referentka studijního oddělení), 242 481 944
Kolmanová Dominika (refrentka studijního oddělení), 242 481 943
Škola se zúčastní těchto akcí:Veletrh práce a vzdělávání - burza škol, KD Plzeňka Beroun
16. října 2019
organizováno Úřadem práce v Berouně

The Prague education festival, Průmyslový palác, Výstaviště Holešovice
14. listopadu 2019 – 16. listopadu 2019
škola je partnerem

Schola Pragensis 2019, Kongresové centrum Praha
28. listopadu 2019 – 30. listopadu 2019
Poměr dívek a chlapců:

Dny otevřených dveří

TermínPoznámka
Úterý5. listopadu 201915:30–17:30 hod.
Čtvrtek12. prosince 201915:30–17:30 hod.Možno navštívit i školní dílny v Košířích
Čtvrtek9. ledna 202015:30–17:30 hod.Možno navštívit i školní dílny v Košířích
Sobota25. ledna 202009:00–12:00 hod.+ zkoušky nanečisto
Čtvrtek6. února 202015:30–17:30 hod.+ zkoušky nanečisto
Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

Výhody školy

 • Adaptační kurzy
 • Automat na nápoje
 • Lyžařské kurzy
 • Možnost prospěchového stipendia
 • Nekonáme přijímací zkoušky
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém klasifikace
 • Podpora výuky vlastním systémem e–learningu
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Přijímací zkoušky nanečisto
 • Rodilý mluvčí/Rodilí mluvčí
 • Splátkový kalendář školného
 • Sportovní výcvikový kurz
 • Stipendijní programy
 • Svářečská škola
 • Školní bufet
 • Školní knihovna
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Vlastní posilovna
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • Zabezpečení školy kamerovým systémem
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zajištění autoškoly
 • Zájmové kroužky/kluby

Střední škola s nejširší nabídkou technických oborů

Střední průmyslová škola dopravní patří mezi největší pražské školy s širokou nabídkou učebních i maturitních oborů převážně technického směru, a to jak v denní, tak v dálkové formě studia. Pro žáky v denním studiu tříletých a čtyřletých oborů je studium poskytováno zdarma. Zřizovatelem školy je Dopravní podnik hl. m. Prahy (dále jen DPP).
Výuka je založena na dlouhodobé (téměř sedmdesátileté) tradici doplněné o moderní výukové metody a pomůcky nejen v teoretické přípravě žáků, ale i v praktické části na pracovištích odborného výcviku. Ten je v posledních ročnících zajišťován na pracovištích zřizovatele DPP nebo v autorizovaných servisech dle vlastního výběru. Studenti tak mohou už během studia poznat reálný pracovní život a získat odborné i pracovní návyky. Pokud se žák rozhodne pro spolupráci s DPP, může v posledním ročníku studia získat motivační stipendium ve výši 3 000 Kč měsíčně. Svou účastí v Motivačním či Absolventském programu si během studia zajistí řadu výhod a po maturitě či vyučení získá v DPP i pracovní místo. Co navíc škola nabízí? Individuální přístup k potřebám žáků, přátelské a bezpečné prostředí, zkušený pedagogický sbor, ve vybraných oborech dva cizí jazyky, odborné stáže v tuzemských i zahraničních firmách, účast v soutěžích i řadě společných žákovských aktivit mimo vyučování (sportovní a adaptační kurzy, imatrikulační a maturitní ples aj.). Škola nabízí i odborné kurzy pro veřejnost, např. zkoušku elektrotechnické způsobilosti z vyhlášky č. 50/1978 Sb., svářečský kurz, kurz liniového managementu a jazykové kurzy.

Budovy školy - seznam oborů

Teoretická výuka pro obory Informační technologie (aplikace, grafika a webdesign), Ekonomika městské dopravy, Logistika v dopravě, Informační a zabezpečovací systémy a Podnikání v denní formě studia probíhá v budově školy Plzeňská 298/217a, Praha 5 (tramvajová zastávka Vozovna Motol).

Teoretická výuka pro obory Autotronik, Automechanik, Autoelektrikář, Elektrikář, Elektromechanik pro dopravní prostředky, Karosář, Provozní zámečník, Autolakýrník a Aranžér, stejně jako pro nástavbové obory dálkové formy Provoz dopravních zařízení, Podnikání, Propagace a pro obory zkráceného dálkového studia Automechanik a Elektrikář probíhá v budově školy Moravská 3, Praha 2.

Stravování

Moderní školní bufet, samostatné automaty, nápojové automaty, obědy ve 20m vzdálené ZŠ.

Ubytování

Ubytování zajišťujeme ve smluvním internátě v Praze 9 - velmi dobře dopravně a cenově dostupné.

Vybavení

Počítačové a jazykové učebny, odborné učebny pro el. měření a elektroniku, lakovací box, diagnostická zařízení.

Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
2368H01 – Mechanik opravář motorových vozidel
Automechanik
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní60
Pokud Ti není cizí vůně benzínu a motorového oleje, učební obor automechanik je pro Tebe správnou volbou. Čekají Tě předměty jako opravárenství a diagnostika, automobily nebo řízení motorových vozidel (B+C). V posledním ročníku budeš mít dokonce možnost najít si vlastní servis nebo praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a C a možnost svářecího kurzu. Jako úspěšný absolvent oboru najdeš uplatnění v autoservisech nebo v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Mechanik opravář motorových vozidel
Školné: 0
2657H01 – Autoelektrikář
Autoelektrikář
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní25
Pokud se zajímáš o motorová vozidla a jejich vybavení moderní elektronikou, je to obor vhodný právě pro Tebe. Připravíme Tě po odborné stránce v oblastech elektrotechniky a elektroniky motorových vozidel. Seznámíš se s konstrukcí vozidel s jejich opravou a diagnostikou.
Všeobecné informace o oboru Autoelektrikář
Školné: 0
2652H01 – Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Elektromechanik pro dopravní prostředky
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní25
Svět automobilů, tramvají či vlaků se neobejde bez elektrické energie. V oboru Elektromechanik pro dopravní prostředky se v předmětech jako jsou elektrická měření, elektronika nebo elektrotechnika naučíš pracovat s elektřinou nejenom v dopravních prostředcích. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v soukromých servisech. Po získání výučního listu najdeš uplatnění v měřící a regulační technice, zabezpečovací technice, v autoservisech, ve stanicích technických kontrol, při opravách a údržbě elektrických a elektronických částí dopravních prostředků. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje
Školné: 0
2651H01 – Elektrikář
Elektrikář
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní25
Význam elektřiny dokládá i tento vtip. Google: „Najdu všechno!“ Wikipedie: „Vím všechno.“ Elektřina: „Ještě jsem tady já …“. U nás Tě naučíme elektřině rozumět, zvládneš instalovat, udržovat a kontrolovat elektrotechnická zařízení, rozvody elektrické energie a elektronické systémy.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a zkouška z vyhlášky 50/1978 Sb., §5, která se stává stále častěji jedním z kvalifikačních požadavků zaměstnavatelů při výběru zaměstnanců. Jako úspěšný absolvent oboru najdeš uplatnění jako servisní mechanik elektrických nebo elektronických zařízení, opravář elektrických spotřebičů, provozní elektrikář v energetice, v železniční či tramvajové dopravě, např. v Dopravním podniku v rámci absolventského programu. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Elektrikář
Školné: 0
2355H02 – Karosář
Karosář
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní15
Čím více aut na silnicích, tím více dopravních nehod. O uplatnění se proto nemusí obávat karosáři. U nás se naučíš například i náročné karosářské činnosti, svařovat elektrickým obloukem v ochranné atmosféře CO2 nebo vyrovnávat karosérie na rovnacím zařízení. Nezbytná je však také teoretická příprava, se kterou se setkáš například v předmětech strojnictví, technické kreslení, technologie či silniční a kolejová vozidla
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a možnost svářecího kurzu. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v servisu. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Karosář
Školné: 0
2361H01 – Autolakýrník
Autolakýrník
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní15
Co je korunou každého automobilu? Perfektně nalakovaná karoserie. Autolakýrník se o práci bát nemusí, vždyť stačí jen chvilka nepozornosti a zakázka je na cestě. U nás Tě naučíme volit nejlepší technologické postupy, vybírat vhodné nátěrové a nástřikové hmoty, ovládat lakovací boxy a kabiny. O teoretickou přípravu se postarají předměty materiály, technologie a technické kreslení.
Bonusy k výuce: řidičský průkaz skupiny B a možnost svářecího kurzu. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy nebo v servisu. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš na naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Autolakýrník
Školné: 0
2351H01 – Strojní mechanik
Provozní zámečník
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní15
Zámečník není jen ten, kdo pouze opravuje a montuje zámky do dveří. Během tří let Tě naučíme znát různá měřidla a jejich použití, ovládat mechanické i elektrické nářadí (pilka na kov, vrtačka, bruska) sloužící k ručnímu opracování kovů. Nebudou Ti cizí ani obráběcí stroje (vrtačka, soustruh, frézka). Budeš umět strojní zařízení rozebrat, nakreslit, ale i znovu vyrobit. Tento obor je velice žádaným mezi zaměstnavateli a zaručuje ti skvělé pracovní uplatnění.
Bonusy k výuce: možnost svářecího kurzu. V posledním ročníku můžeš praxi vykonávat v dílnách Dopravního podniku hl. města Prahy v rámci motivačního programu a absolventský program DPP ti umožní získat až dvouletou pracovní smlouvu na některém ze specializovaných pracovišť. Když se rozhodneš pokračovat ve studiu, můžeš v naší škole studovat nástavbový obor s maturitou – Provoz dopravních zařízení nebo Podnikání.
Všeobecné informace o oboru Strojní mechanik
Školné: 0
6652H01 – Aranžér
Aranžér
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDenní30
Láká Tě svět reklamy a propagace? Tříletý obor středního vzdělání Aranžér s výučním listem Ti umožní nahlédnout pod pokličku tvorby propagačních materiálů, naučí Tě aranžovat interiéry prodejen, ukáže Ti, jak připravovat propagační akce, seznámí Tě se základy designu. Samozřejmostí je práce s písmem a základy výstavnictví. Během školního roku se střídá týdenní výuka teorie s týdenní odbornou výukou ve školních dílnách nebo ve smluvních pracovištích firem, které s námi dlouhodobě spolupracují.
Po získání výučního listu můžeš najít uplatnění v oblasti reklamy, výstavnictví, aranžování nebo můžeš pokračovat ve studiu na naší škole. Čeká Tě buď nástavbový obor s maturitou - Propagace, jehož studium je zaměřeno převážně na počítačovou grafiku nebo Podnikání, který je zaměřený ekonomicky a je rovněž zakončen maturitou.
Všeobecné informace o oboru Aranžér
Školné: 0
1820M01 – Informační technologie
Informační technologie - Aplikace, grafika a webdesign
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní50
Informační technologie hýbou světem, a pokud okouzlily i Tebe, proč je nestudovat právě v naší škole? Nabízíme Ti velice zajímavý studijní obor Informační technologie/Aplikace, grafika a webdesign, kde budou pro Tebe v úvodu studia klíčovými předměty Programové vybavení, Programování, Hardware, Základy elektrotechniky, ve vyšších ročnících pak Operační systémy, Datové sítě, Databázové systémy, CAD systémy a atraktivní předměty Webdesign a Grafická tvorba. Po maturitě můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole. V rámci výuky je možné navíc využít následující možnosti: kurz Oracle, MSDN AA a zkoušku § 5 vyhl. 50/1978 Sb., která se stává stále častěji jedním z kvalifikačních požadavků zaměstnavatelů při výběru zaměstnanců.
Jako úspěšný absolvent oboru najdeš uplatnění při programování a vývoji uživatelských, databázových a webových řešení; při instalaci a správě aplikačního software a operačních systémů, při návrzích a administraci počítačových sítí nebo při kvalifikovaném prodeji prostředků IT včetně poradenství.
Všeobecné informace o oboru Informační technologie
Školné: 0
2641L01 – Mechanik elektrotechnik
Informační a zabezpečovací systémy
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní25
Studium oboru Informační a zabezpečovací systémy nabízí maximum možností k uplatnění. Naučíš se zvládnout návrhy, montáž i uvádění zařízení do provozu, diagnostiku, testování a servis produktů firem v oblasti bezpečnosti a řízení. Při studiu se setkáš například s předměty Základy elektrotechniky, Elektronika, Zabezpečovací systémy Počítačové sítě a síťová zařízení. Uplatnění po maturitě můžeš najít nejen v oblasti dopravy, ale také v malých nebo větších podnicích změřených na systémy ochrany objektů nebo můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole. Obor je možné studovat v tzv. modelu L+H, který umožňuje žákům po úspěšném ukončení 3. ročníku studia získat výuční list a ve 4. ročníku vykonat maturitní zkoušku v oboru Mechanik elektrotechnik.
Všeobecné informace o oboru Mechanik elektrotechnik
Školné: 0
3741M01 – Provoz a ekonomika dopravy
Ekonomika městské dopravy
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní17
Dokážeš si představit, co se skrývá za pojmy jako logistika, marketing nebo účetnictví a navíc Tě baví i cizí jazyky? Přesně pro Tebe je určen náš maturitní obor Provoz městské dopravy. Poznáš zákulisí dopravních společností, budeš se orientovat v právním systému i ve světě marketingu. Čekají Tě předměty jako doprava a přeprava, základy práva, účetnictví a logistika, anglický a německý jazyk. Součástí studia je i výuka řízení motorových vozidel (B). Po maturitě můžeš pokračovat ve studiu na vysoké nebo vyšší odborné škole především se zaměřením na dopravu a ekonomiku, případně se věnovat podnikatelské činnosti.
Všeobecné informace o oboru Provoz a ekonomika dopravy
Školné: 0
3741M01 – Provoz a ekonomika dopravy
Logistika v dopravě
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní17
V současné době rychle vzrůstá význam logistických metod řízení. Toky materiálů a zboží, jejich dočasné skladování, přeprava, manipulace s materiálem a zbožím, balení, a distribuce. Tím vším se současní výrobci zabývají neustále a v posledních letech byl celý tento obsah úspěšně integrován do systémového pojetí logistiky. V ní jde především o toky zboží, peněz a informací mezi dodavatelem a odběratelem, ale i uvnitř jednotlivých firem. Logistika vytváří předpoklady a garantuje to, že se materiál nebo zboží dostanou včas na správné místo, v požadovaném množství a odpovídající kvalitě. Studiem tohoto oboru se můžeš stát po absolvování nezbytným článkem logistického centra, dispečinku nebo firmy podnikající v dopravě a přepravě; odborníkem, který se bude ve výše uvedené problematice orientovat a zajistí bezproblémový a ekonomický přesun zboží a materiálů třeba i mezi kontinenty.
Všeobecné informace o oboru Provoz a ekonomika dopravy
Školné: 0
3941L01 – Autotronik
Autotronik
Střední vzdělání s maturitou2019–20204 rokyDenní60
Doby, kdy opravit auto zvládl skoro každý, kdo usedl za volant, jsou dávno pryč. Dnešní automobily jsou doslova „nadupané“ elektronikou, jejich údržba či opravy se bez kvalitní diagnostiky zkrátka neobejdou. V našich školních dílnách se naučíš například zacházet s moderní diagnostikou od firmy Bosch, DevCom, AVL. Součástí praxe jsou i činnosti z příbuzného oboru automechanik. Ve škole se setkáš například s předměty technologie, motorová vozidla či elektronická příslušenství. Obor je možné studovat v tzv. modelu L+H, který umožňuje žákům po úspěšném ukončení 3. ročníku studia získat výuční list v oboru 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) a ve 4. ročníku vykonat maturitní zkoušku v oboru Autotronik.
Všeobecné informace o oboru Autotronik
Školné: 0
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2019–20202 rokyDenní30
Nástavbový obor podnikání v denní i dálkové formě studia je určen všem, kteří si chtějí rozšířit již získané vzdělání v jakémkoli tříletém oboru středního vzdělání s výučním listem. Absolventi se uplatní při výkonu ekonomické, provozně-ekonomické, obchodní a administrativní činnosti. Získané znalosti a dovednosti úplatní při řízení vlastní firmy především v profesní oblasti, pro kterou se připravovali v předcházející přípravě v konkrétním učebním oboru. Absolvent po ukončení studia nemusí zahájit podnikatelskou činnost; může se uplatnit na veškerých zaměstnaneckých pozicích, které vyžadují vzdělání s maturitní zkouškou nebo pokračovat studiem na VOŠ nebo VŠ.
Všeobecné informace o oboru Podnikání
Školné: 12000/rok
6642L51 – Propagace
Propagace
Nástavbové studium2019–20202 rokyDenní30
Nástavbový obor v denní formě studia je určen všem, kteří si chtějí rozšířit již získané vzdělání v oboru středního vzdělání s výučním listem Aranžér a navázat na svoje znalosti z předmětů, které se věnují reklamě a propagaci. Budete se ve větším rozsahu věnovat tvorbě propagačních materiálů, naučíte se připravovat propagační akce, seznámíte se se základy designu a výstavnictví. Během studia se budete věnovat také ekonomickým předmětům a jazyku, které ke studiu oborů zakončených maturitní zkouškou patří. Po ukončení studia, budete připraveni na práci v reklamní a propagační sféře, v obchodní nebo podnikatelské oblasti nebo se můžete rozhodnout pro studium na vysoké škole.
Všeobecné informace o oboru Propagace
Školné: 12000/rok
2343L51 – Provozní technika
Provoz dopravních zařízení
Nástavbové studium2019–20203 rokyDálkové30
Nástavbový obor provoz dopravních zařízení (RVP Provozní technika) je určen všem, kteří mají zájem rozšířit získané vzdělání ve vybraných tříletých oborech s výučním listem o maturitní zkoušku. Absolventi naleznou uplatnění ve strojírenských firmách a provozech v povolání strojírenský technik, a to zejména v jeho typových pozicích provozního charakteru, tj. strojírenský technik mistr nebo strojírenský technik dispečer. Mohou se také v uvedeném povolání uplatnit v příbuzných typových pozicích, např. strojírenský technik technolog, strojírenský technik technické kontroly, zkušební technik, servisní technik, popř. v dalších povoláních a typových pozicích ve strojírenství. Uplatnění mohou nalézt i ve strojírenských povoláních s převahou manuálních činností jako vedoucí pracovních čet a kolektivů. Školní vzdělávací program je zpracován s ohledem na potřeby zřizovatele Dopravního podniku hlavního města Prahy.
Všeobecné informace o oboru Provozní technika
Školné: 12000/rok
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2019–20203 rokyDálkové30
Nástavbový obor podnikání v denní i dálkové formě studia je určen všem, kteří si chtějí rozšířit již získané vzdělání v jakémkoli tříletém oboru středního vzdělání s výučním listem. Absolventi se uplatní při výkonu ekonomické, provozně-ekonomické, obchodní a administrativní činnosti. Získané znalosti a dovednosti úplatní při řízení vlastní firmy především v profesní oblasti, pro kterou se připravovali v předcházející přípravě v konkrétním učebním oboru. Absolvent po ukončení studia nemusí zahájit podnikatelskou činnost; může se uplatnit na veškerých zaměstnaneckých pozicích, které vyžadují vzdělání s maturitní zkouškou nebo pokračovat studiem na VOŠ nebo VŠ.
Všeobecné informace o oboru Podnikání
Školné: 12000/rok
2368H01 – Mechanik opravář motorových vozidel
Automechanik
Střední vzdělání s výučním listem2019–20201,5 rokuDálkové30
Pro uchazeče s ukončeným minimálně středním vzděláním (výuční list v oboru H, maturitní zkouška, VOŠ, VŠ. Obor není určen pro uchazeče, kteří absolvovali dvouletý obor s výučním listem!
Výuka probíhá jedenkrát týdně, obvykle v pondělí nebo v úterý, od 13:15 do 20:00.
Celkem absolvuje studující 300 hodin výuky pouze odborných předmětů, z toho 200 hodin činí odborný výcvik. Po úspěšném složení závěrečných zkoušek získá výuční list v oboru. V případě zájmu lze navázat kurzem svářečské školy a získat svářečský průkaz.
Všeobecné informace o oboru Mechanik opravář motorových vozidel
Školné: 15000/studium
2651H01 – Elektrikář
Elektrikář
Střední vzdělání s výučním listem2019–20201,5 rokuDálkové60
Pro uchazeče s ukončeným minimálně středním vzděláním (výuční list v oboru H, maturitní zkouška, VOŠ, VŠ. Obor není určen pro uchazeče, kteří absolvovali dvouletý obor s výučním listem!
Výuka probíhá jedenkrát týdně, obvykle v pondělí nebo v úterý, od 13:15 do 20:00.
Celkem absolvuje studující 320 hodin výuky pouze odborných předmětů, z toho 120 hodin činí odborný výcvik. Po úspěšném složení závěrečných zkoušek a získání výučního listu je v ceně kurz vyhlášky 50/1978 Sb. s následnou zkouškou z §5.
Všeobecné informace o oboru Elektrikář
Školné: 15000/studium
2351H01 – Strojní mechanik
Provozní zámečník
Střední vzdělání s výučním listem2019–20201,5 rokuDálkové20
Obor je určen pro uchazeče s ukončeným minimálně středním vzděláním (výuční list v oboru H, maturitní zkouška, VOŠ, VŠ). Obor není určen pro uchazeče, kteří absolvovali dvouletý obor s výučním listem!
Výuka probíhá jedenkrát týdně, obvykle v pondělí nebo v úterý, od 13:15 do 20:00.
Celkem absolvuje studující 320 hodin výuky pouze odborných předmětů, z toho 140 hodin činí odborný výcvik. V případě zájmu lze navázat kurzem svářečské školy a získat svářečský průkaz.
Všeobecné informace o oboru Strojní mechanik
Školné: 15000/studium
2368H01 – Mechanik opravář motorových vozidel
Automechanik
Střední vzdělání s výučním listem2019–20203 rokyDálkové30
Dálkové studium tříletého oboru Automechanik s výučním listem je určeno uchazečům se základním vzděláním, kteří v dospělosti chtějí dálkovou formou při zaměstnání získat výuční list, případně pro uchazeče, kteří dokončili dvouletý obor s výučním listem a chtějí si rozšířit profesní kvalifikaci nebo navázat dále navazujícím nástavbovým oborem s maturitou.
Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou. Po absolvování studia lze pokračovat ve studiu v oboru Provoz dopravních zařízení či Podnikání a získat tak ještě maturitu. Studium je bez přijímacích zkoušek.
Všeobecné informace o oboru Mechanik opravář motorových vozidel
Školné: 15000/rok

Fotogalerie

Vítejte v naší školeŠkolní budova Plzeňská 102, Praha 5 - MotolŠkolní budova Moravská 3, Praha 2Počítačová učebna v MotolePraxe automechaniků v KošíříchVozidlo pro výukuDen pro prváky 2016Den pro prváky ve škole 2016Aranžérky při práciStudentské volby 2016Škola v MotoleTrenažér tramvaje na DOD DPPMinikurz dispečera metra - projektový denTřídní výlet na KarlštejnPrezentace na Legendách Prezentace na akci Kočárky PrahouStudent CUP SŽDC 2016Květinová zastávka na SmíchověŽáci SPŠD jako vítězové národního kola Horizon Grand Prix 2019Vítězný model vodíkového autíčka žáků SPŠD, a.s.Vánoční tramvaj 2018, kterou vyzdobili aranžéři SPŠD

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2019, Školy Online.