Facebook5,1 tis. To se mi líbí

Obor Hutník operátor 21-43-L/01 (2143L01)

Druh studia: Střední vzdělání s maturitou

Uplatnění absolventa

Absolventi naleznou uplatnění v metalurgické výrobě; jsou připraveni pro výkon operátorských pozic při řízení chodu hutních agregátů: hutník operátor tavicích agregátů, hutník operátor tvářecích zařízení, hutní technik dispečer. Mimo oblast hutnictví mohou nalézt uplatnění ve slévárenství v pozici tavič. Součástí vzdělání je i příprava k získání certifikátu řezání a drážkování kyslíkem v rozsahu kurzu ZP 311 2 W01.

Zdroj: NÚOV

Vyhledat školy které nabízí tento obor (1)


Další obory „Hutník operátor“ včetně neaktuálních

Hutník operátor 21-43-L/001 (2143L001)

Druh studia: Střední vzdělání s maturitou

Tento obor nenabízí žádná škola

Hutník operátor 21-43-L/51 (2143L51)

Druh studia: Nástavbové studium

Uplatnění absolventa

Absolventi se mohou uplatnit v hutních provozech při jejich řízení jako hutní technici mistři, hutní technici dispečeři apod.

Absolventi odborného zaměření na metalurgii naleznou uplatnění především v metalurgické výrobě; jsou připraveni pro výkon operátorských pozic při řízení chodu hutních agregátů. Mimo oblast hutnictví mohou tito absolventi nalézt uplatnění ve slévárenství v pozici tavič.

Absolventi odborného zaměření na hutní tváření kovů naleznou uplatnění v oblasti tváření např. jako operátoři tvářecích zařízení při seřizování a řízení tvářecích agregátů, při řízení obsluhy ohřívacích zařízení apod.

Zdroj: NÚOV

Tento obor nenabízí žádná škola

Školy Online
© 2002–2023, Školy Online.