Logo Stredniskoly.cz

Střední škola stavební a technická, Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace, Páteřní škola Ústeckého kraje

www.stsul.cz
sts (zavináč) stsul.cz
stefl (zavináč) stsul.cz
zavoralova (zavináč) stsul.cz
475 501 222

Sídlo školy

Čelakovského 5
Ústí nad Labem, 40007

Odloučená pracoviště

Ústecká 55, Povrly
Okružní 6, Ústí nad Labem
U Panského dvora 1006, Ústí nad Labem

Domov mládeže

Čelakovského 2, Ústí nad Labem
Hodnocení prezentace (Co je to?):
74,05 %
Typ školy: Veřejná škola
Ředitel(ka): PhDr. Mgr. Vítězslav Štefl, Ph.D.
Zřizovatel:Ústecký kraj
Kontaktní osoby:Zdena Zavoralová (personální oddělení), 475 501 222
Poměr dívek a chlapců:

Dny otevřených dveří

TermínPoznámka
Úterý20. ledna 201510:00–17:00 hod.2. den otevřených dveří pro stavební obory (centrum Čelakovského 5, Ústí nad Labem)
Středa21. ledna 201510:00–17:00 hod.2. den otevřených dveří pro technické obory (centrum U Panského dvora 1006, Ústí nad Labem)
Školu je možné navštívit kdykoliv po předchozí domluvě

Výhody školy

 • Automat na nápoje
 • Automat na občerstvení
 • Dataprojektor s počítačem v každé učebně
 • Motivační programy podpory studia
 • Možnost prospěchového stipendia
 • Nekonáme přijímací zkoušky
 • Neomezený WiFi internet v budovách školy
 • Online informační systém docházky
 • Online informační systém klasifikace
 • Počítače ve všech učebnách školy
 • Podporováno používání notebooků při výuce
 • Rámcové smlouvy o spolupráci se zaměstnavateli
 • Stipendijní programy
 • Svářečská škola
 • Školní bufet
 • Školní psycholog
 • Tuzemské výlety a exkurze
 • Tvorba vlastních výukových programů
 • Vlastní posilovna
 • Výměnné pobyty studentů v zahraničí
 • Výuka jazyků v multimediální učebně
 • WiFi internet v domově mládeže
 • Zahraniční výlety a exkurze
 • Zajištění autoškoly
 • Zájmové kroužky/kluby

STŘEDNÍ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ, Ústí nad Labem, Čelakovského 5, příspěvková organizace

SÍLA - SEBEVĚDOMÍ - ÚSPĚCH
Škola má ve vzdělávání odborníků ve stavebních a technických oborech již dlouholetou, zavedenou a respektovanou tradici. Stavební sekce již od roku 1953, technická sekce od roku 1991.

Novinka: Od 1. 1. 2015 bude mít naše škola jiný název: STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STAVEBNÍ A STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA STAVEBNÍ A TECHNICKÁ.

1) JEDINEČNOST ŠKOLY

1.1 Škola úzce spolupracuje s největšími a nejvýznamnějšími stavebními a technickými podniky naší republiky. Tyto firmy naše žáky přímo vyhledávají!
1.2 Stavební a technické obory – to je dnes lukrativní záležitost! Firmy, velké i malé, státní i soukromé, ty přímo volají po řemeslnících, po odbornících stavařích a technicích. Přijďte mezi nás a budete si moci vybírat! Poptávka po našich absolventech je tak rok od roku stále větší.
1.3 Těmto trendům naše škola vyhovuje po všech stránkách - všichni naši žáci, kteří dokončili Studijní a učební obory v loňském školním roce, našli odpovídající zaměstnání nebo pokračují ve studiu.

2) VÝJIMEČNÉ VÝHODY

2.1 Jsme jedna z největších a nejoceňovanějších středních škol Ústeckého kraje. Jsme držitelé prestižního titulu PÁTEŘNÍ ŠKOLA ÚSTECKÉHO KRAJE, který má pouze čtrnáct středních škol.
2.2 Jsme JEDINÁ ŠKOLA v Ústeckém kraji, která je partnerem firmy METROSTAV, z čehož našim smluvním žákům plynou nadstandardní, nikde jinde nevídané a nikde jinde neposkytnuté výhody (např. měsíční stipendium od firmy, tisícové bonusy za řádné studium, zdarma jízdenky, zdarma stravenky, zdarma ubytování, zdarma učební pomůcky a nářadí a pracovní oblečení – a to není všechno)!
2.3 Jsme JEDINÁ ŠKOLA v Ústeckém kraji, která je pro dřevoobory (Truhlář, Tesař, Truhlářské práce) partnerem firmy MAFELL
2.4 Navíc dostanete odměnu za produktivní práci. Tato částka dosahuje ve vyšších ročnících i několika tisíc korun!
2.5 Přijďte k nám a na vybraných oborech budete ještě navíc každý měsíc dostávat stipendium!
2.6 Začněte u nás studovat a budete moci pobírat i příspěvek na dopravu a to každý měsíc!
2.7 Na žádné jiné střední škole nenajdete tak komplexní systém výhod pro žáky, jako u nás. Přijďte se přesvědčit, žádná jiná střední škola vám takové výhody nenabídne.

3) A DALŠÍ PŘEDNOSTI?

3.1 Připravíme vás na soukromé podnikání
3.2 Ubytujeme vás v moderním domově mládeže
3.3 Jsme UKÁZKOVÁ škola v mnoha prestižních projektech, od řady OPVK přes UNIV2 po třeba rekvalifikační řízení a činnost svářečské školy.
3.4 Všichni žáci u nás mohou získat ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ za výrazně nejnižší možnou cenu!!!
3.5 Máme příkladně vybavená pracoviště
3.6 Máme moderně vybavené třídy
3.7 Máme vynikající a rozsáhlé počítačové vybavení (možnost využití i mimo vyučování)
3.8 Zohledňujeme vzdělávací potřeby jednotlivců
3.9 Jsme VZOROVÁ škola vzhledem k přístupu k žákovi
3.10 Můžete se u nás stravovat
3.11 Ubytovaným nabízíme celodenní stravu v naší moderní jídelně
3.12 Naši pedagogové jsou špičkovými odborníky
3.13 Škola je pověstná svou příznivou atmosférou a vstřícnými mezilidskými vztahy
3.14 Účastníme se mezinárodních projektů EU (včetně výměnných pobytů žáků)
3.15 Náš odborný výcvik je vybaven a vyučuje dle standardů EU (svářečská škola, truhlářské a tesařské dílny, instalatérské učebny, autodílny a další)
3.16 Sportovní aktivity, zájmové kroužky, kulturní vyžití – nic není problém!
3.17 Spolupracujeme s těmi firmami: Metrostav, Istar, Elben, Almond, Lanter, Tommi Sever, Raab Karcher, ZOO Ústí nad Labem a dalšími, dále např. s ČEZ, KB Blok, Spokar, Balakryl, Welding Praha, Wieneberger, Schiedel, Doka, Ytong, Hansa, Persona Grata, AlcaPlast, Velux, Primalex, Panlux...

4) Náš domov mládeže slouží k ubytování studentů i z jiných škol!!!

Stravování

Vlastní školní kuchyně a jídelna přímo v areálu školy, možnost výběru jídel.

Ubytování

Vlastní domov mláděže, dvou a tří-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením I.kategorie, celkem 126 lůžek. Ubytování hotelového typu, skvělé vybavení na úrovní evropského standardu, služby, kroužky atd. Náš domov mládeže slouží k ubytování i žákům z jiných středních škol včetně studentů z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Vybavení

7 učeben výpočetní techniky špičkového vybavení s připojením na internet, laboratoře pro maturitní obory, odborné učebny pro obory všech kategorií, odborné dílny včetně nejmodernějšího strojního vybavení pro truhláře, mechaniky opraváře motorových vozidel (automechaniky), zedníky, autoelektrikáře, tesaře, karosáře, malíře, strojní mechaniky (zámečníky), instalatéry, obráběče kovů a instalatéry (vše v příjemném prostředí), venkovní sportoviště, víceúčelový sál, posilovna a řada dalších skutečností. Škola byla vyhodnocena jako jedna z nejmoderněji vybavených vzdělávacích institucí v Ústeckém kraji.

Další informace

STALI JSME SE PÁTEŘNÍ ŠKOLOU, JEDNOU Z NEJVĚTŠÍCH STŘEDNÍCH ŠKOL V ÚSTECKÉM KRAJI!!!
JSME JEDINÁ ŠKOLA v Ústeckém kraji, která je partnerem firmy METROSTAV, z čehož smluvním žákům plynou nadstandardní, NIKDE JINDE nevídané a NIKDE JINDE neposkytnuté výhody (např. měsíční stipendium od firmy, tisícové bonusy za řádné studium, zdarma jízdenky, zdarma stravenky, zdarma ubytování, zdarma učební pomůcky a nářadí a pracovní oblečení - a to není všechno.
Navíc je škola zařazena do MOTIVAČNÍHO PROGRAMU ÚSTECKÉHO KRAJE, kdy žáci vybraných oborů pobírají měsíční stipendium a ještě navíc i příspěvek na dojíždění!
Jsme příjemci a realizátory řady často unikátních projektů včetně několika Operačních programů vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK), dále UNIV2, spolupracujeme mj. i s Okresní hospodářskou komorou a s dalšími významnými sociálními partnery.
Žáci si své vědomosti mohou rozšířit i o poznatky ze zahraničí. Možnost celodenního stravování, možnost ubytování.
Všichni naši žáci mají možnost u nás získat ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ a to za daleko nejnižší ceny!
S Í L A - S E B E V Ě D O M Í - Ú S P Ě C H! Základní motto školy.
Škola úzce spolupracuje s největšími a nejvýznamnějšími stavebními a technickými podniky naší republiky. Tyto firmy naše žáky přímo vyhledávají! Stavební a technické obory - to je dnes lukrativní obor!
FIRMY PŘÍMO VOLAJÍ po řemeslnících, po odbornících stavařích a technicích. Přijďte mezi nás a BUDETE SI MOCI VYBÍRAT - máme čtyřleté maturitní obory, máme tříleté učební, firmami a podnikateli vyhledávané obory, máme nástavbové obory denní i dálkové!
Náš odborný výcvik je vybaven a vyučuje dle standardů EU (svářečská škola, truhlářské a tesařské dílny, instalatérské učebny, autodílny a další). Sportovní aktivity, zájmové kroužky, kulturní vyžití – nic není problém!
Spolupracujeme s těmito firmami: Metrostav, Elben, Almond, Lanter, Tommi Sever, Raab Karcher, ZOO Ústí nad Labem a dalšími, dále např. s ČEZ, KB Blok, Spokar, Balakryl, Welding Praha, Wieneberger, Schiedel, Doka, Ytong, Hansa, Persona Grata, AlcaPlast, Velux, Primalex, Panlux...
Navíc v našich prostorách exkluzivně sídlí Pedagogickopsychologická poradna Ústeckého kraje, pobočka Ústí nad Labem.
JSME UKÁZKOVÁ ŠKOLA S PŘÍKLADNÝM PŘÍSTUPEM K ŽÁKOVI!!! ŠKOLA JE POVĚSTNÁ SVOU PŘÍZNIVOU ATMOSFÉROU A VSTŘÍCNÝMI MEZILIDSKÝMI VZTAHY!!! NEMŮŽETE UDĚLAT LEPŠÍ VOLBU, NEŽ NASTOUPIT K NÁM, TO VÁM GARANTUJEME!
NA ŽÁDNÉ JINÉ STŘEDNÍ ŠKOLE NENAJDETE TAKOVÝ SOUHRN VÝHOD PRO ŽÁKY, JAKO U NÁS!!!

Studijní a učební obory
Kód oboru (KKOV) – Název oboru
Školní vzdělávací program
Druh studiaPro školní rokDélka studiaForma studiaPočet přijímaných žáků
3647M01 – Stavebnictví
Stavebnictví
Střední vzdělání s maturitou2014–20154 rokyDenní60
Čtyřletý studijní obor, ukončený maturitou. Denní studium pro absolventy ZŠ, vhodné pro chlapce i dívky. Absolvent oboru získává stavební technické vzdělání projekční i technologické. Vedle základních odborných předmětů (pozemní stavitelství, stavební mechanika, stavební materiály, stavební stroje, betonové konstrukce, konstrukční cvičení, dřevěné a kovové konstrukce, inženýrské stavby a geodézie) se vyučují předměty, rozvíjející i estetické cítění (architektura, odborné kreslení). Důraz je kladen na výuku výpočetní techniky, zvláště její uplatnění při projektování a rozpočtování staveb. Absolventi najdou uplatnění v projekčních ateliérech i v provozu, mohou pokračovat v dalším studiu na vysokých školách.
Všeobecné informace o oboru Stavebnictví
3645M01 – Technická zařízení budov
Technická zařízení budov
Střední vzdělání s maturitou2014–20154 rokyDenní30
Charakteristika čtyřletého maturitního oboru
Absolventi studijního oboru Technická zařízení budov jsou středoškolsky vzdělaní pracovníci, kteří se mohou uplatnit jako technici, řídící pracovníci nebo soukromí podnikatelé.
Studenti si osvojí poznatky z oblasti vnitřního zařízení budov rozšířené o základní strojírenské znalosti. Absolventi budou připraveni na činnosti spojené s rozvody a instalacemi technických zařízení budov, od přípravy a navrhování, realizaci až po údržbu. Studenti získají i vědomosti pro samostatné podnikání v oboru.
Na trhu práce najdou absolventi uplatnění jako technici v oblasti rozvodů a instalací technických zařízení budov, jako technici na stavbách, při řízení provozu a údržby těchto zařízení, jako pracovníci ve vývoji a výzkumu, jako pracovníci na úseku správním. Uplatní se však i v samostatném podnikání.
Vzdělávání v tomto oboru zahrnuje část všeobecně vzdělávací a část odbornou. V oblasti všeobecně vzdělávací rozvíjejí studenti své poznatky z českého i cizího jazyka, společenskovědní poznatky, přírodovědné předměty poskytují studentům soubor matematických a přírodovědných vědomostí a dovedností. Důležitou úlohu hraje vzdělání v informačních a komunikačních technologiích. Aplikovaná výpočetní technika přináší možnost využívání konkrétních programů v projektové a řídící činnosti.
Odborná část vzdělávání poskytuje studentům základní přehled a potřebné poznatky pro pochopení problematiky oboru prostřednictvím těchto předmětů:

stavební ekonomika

technické kreslení

základy stavitelství

strojnictví

mechanika

technologie

Profilující odborné učivo umožňuje získat vědomostní základ pro hlavní uplatnění v oboru prostřednictvím těchto předmětů:

vytápění

zdravotní technika

vzduchotechnika

rozvod a použití plynu

konstrukční cvičení

Ke kvalitnímu pochopení odborné problematiky přispívá osvojení manuálních dovedností a znalostí, ke kterému mají studenti přístup v předmětu praxe. Ve stavebních provozech a při montážích technického zařízení budov se seznámí s konkrétními činnostmi při své souvislé praxi.
Absolventi studijního oboru 36-45-M/002 Technická zařízení budov získají úplné střední odborné vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Získané vzdělání opravňuje i ucházet se o další studium na vysoké nebo vyšší odborné škole. Po splnění požadavků stanovených Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků mohou získat příslušný stupeň autorizace pro samostatné podnikání v oblasti TZB.
Všeobecné informace o oboru Technická zařízení budov
2345L01 – Mechanik seřizovač
Mechanik seřizovač
Střední vzdělání s maturitou2014–20154 rokyDenní25
Studijní obor je zaměřen na seřizování, obsluhu a údržbu strojů, zařízení, výrobních linek a programování automatizovaných systémů. Žáci se připravují na seřizování, obsluhu a údržbu všech druhů a typů konvečních a číslicově řízených obráběcích stojů, obráběcích center, obráběcích linek a jejich příslušenství. Absolvent musí správně a samostatně číst technické výkresy a technologické postupy, vyhledávat potřebné hodnoty ve strojírenských tabulkách, normách a normogramech, provádět potřebné výpočty. Má přehled o strojírenských materiálech, jejich výrobě, značení a zpracování na polotovary. Osvojil si základy výroby strojních součásti, zejména třískovým obráběním, jejich tepelným zpracováním, zkoušením a povrchovými úpravami. Má přehled o vývoji automatizace v oblasti obrábění a umí navrhnout technologický postup výroby jednoduchých strojních součástí. V zaměření pro mechatroniku ovládá absolvent seřizovaní a obsluhu nejmodernějších strojů s NC a CNC řízením, obráběcích center, obráběcích linek a zejména řízení technologických procesů prostřednictvím programovatelných automatů PLC jak ve strojírenských, tak i v ostatních průmyslových provozech. Zná základní principy pneumatických, elektropneumatických a hydraulických mechanismů, včetně jejich uplatnění při navrhování a řízení technologických procesů.
Všeobecné informace o oboru Mechanik seřizovač
2657H01 – Autoelektrikář
Autoelektrikář
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
Absolvent je připraven na provádění prací při údržbě, seřizování a opravách elektrického a elektronického příslušenství motorových vozidel. Ovládá používání měřících a diagnostických přístrojů, mechanického i elektronického charakteru, způsoby ručního zpracování technických materiálů včetně jejich přípravy před zpracováním.
Rozumí konstrukci a funkci zařízení, které udržuje a opravuje. Podle technické dokumentace umí vyhledávat závady, stanovit způsob jejich vyhledání a odstranění. Pro tyto činnosti umí zvolit vhodné montážní postupy a prostředky.
Ovládá výpočetní techniku používanou v řídících systémech. Je schopen trvale se přizpůsobovat rostoucím požadavkům technického rozvoje svého oboru. Ovládá předpisy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a předpisy o požární ochraně.
Ve třetím ročníku žáci absolvují autoškolu a získají řidičské oprávnění skupiny B.

Po úspěšném složení závěrečné zkoušky, mohou absolventi získat úplné střední vzdělání v některé formě nástavbového studia určeného pro absolventy učebních oborů.
Všeobecné informace o oboru Autoelektrikář
3652H01 – Instalatér
Instalatér
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
1) Žáci oboru dostávají navíc stipendium od Ústeckého kraje.obor ¨
INSTALATÉR je určen především pro žáky Základních škol.

Charakteristika oboru

Tříletý učební obor INSTALATÉR poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.

Absolventi mají možnost přihlásit se na dvouleté nástavbové studium, které je ukončené maturitou.

V průběhu výuky se žáci naučí základy instalatérských prací

· Základy ručního opracování kovů a plastů

· Základy spojování potrubí z různých materiálů

· Osazování zařizovacích předmětů—umyvadla, vany, sprchové kouty,

záchodové mísy, kuchyňské dřezy atd.

· Napojování zařizovacích předmětů na kanalizaci

· Provádění rozvodů vody a plynu

· Osazování otopných těles a napojování na otopnou soustavu

· Seřizování plynových spotřebičůPozn.: v průběhu studia získají základní osvědčení „Pájení mědi“ a „Svařování

plastů“, které je uznávané v celé EUInformace o průběhu odborného výcviku· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných instalatérských dílnách školy.

· Ve II. a III.ročníku probíhá výuka v dílnách i na menších stavbách v Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí. Zde si žáci doplňují a osvojují své manuální dovednosti.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.Uplatnění na trhu práce

Škola ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty se stavebními a instalatérskými firmami.

Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech s instalatérským materiálem, apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění nebo pokračují ve dvouletém nástavbovém studiu s maturitou.
Všeobecné informace o oboru Instalatér
3656H01 – Kominík
Kominík
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní10
Tříletý obor středního vzdělání s výučním listem. Absolvent umí číst stavební výkresy a orientovat se v projektové dokumentaci, dovede pořídit náčrty a jednoduché stavební výkresy, umí rozlišit druhy materiálů používaných v oboru, orientovat se v jejich vlastnostech, způsobu použití a certifikaci, umí navrhnout technologické postupy a organizaci práce při čištění průchodů komínů a kouřovodů, umí navrhnout a připojit spotřebiče na paliva pevná, kapalná a plynová na spalinovou cestu.
Základy zdění, šamotování a omítání. Základy ručního zpracování kovů. Čištění průduchů komínů a kouřovodů, vypalování komínů. Připojování spotřebičů na plynná paliva na kouřovou cestu, čištění spotřebičů paliv pro lokální vytápění. Provádění kontrol kouřovodů, revize kouřových cest a vydávání zpráv o jejich výsledcích, měření složení plynných spalin a vyhodnocování naměřených hodnot.
Všeobecné informace o oboru Kominík
2651H01 – Elektrikář
Elektrikář
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
1) Žáci oboru dostávají navíc stipendium od Ústeckého kraje.

Absolvent ovládá fyzikální základy elektrotechniky a elektroniky, umí základní zákony aplikovat v praxi. Umí se orientovat v celé široké oblasti elektrotechniky a tyto základní vědomosti a dovednosti si pak rozšiřuje a prohlubuje. Absolvent chápe význam odborné práce pro svůj vlastní rozvoj.
Umí číst a používat technickou dokumentaci, tabulky a schémata, dokáže zvolit odpovídající pracovní postup, potřebné nářadí, a měřící přístroje. Zná základní technické materiály, jejich vlastnosti a použití, umí s nimi pracovat a naHRazovat je jejich ekvivalenty. Zná vlastnosti elektrických rozvodů a instalací, umí zapojit nejrůznější spotřebiče, je seznámen se zásadami jejich oprav a údržby. Ovládá předpisy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a předpisy o požární ochraně.
Absolvent ovládá výpočetní techniku používanou v řídících systémech, je schopen trvale se přizpůsobovat rostoucím požadavkům technického rozvoje. Umí vykonávat potřebné výpočty, při opravách dodržovat zásady pro používání elektrické energie.
Na závěr studia žáci absolvují školení pro zkoušky elektrotechniků a získají odbornou způsobilost v elektrotechnice podle vyhlášky č. 50/1978 Sb.
Po úspěšném složení závěrečné zkoušky, mohou absolventi získat úplné střední vzdělání v některé formě nástavbového studia určeného pro absolventy učebních oborů.
Všeobecné informace o oboru Elektrikář
3356H01 – Truhlář
Truhlář
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní50
Obor spolupracuje s firmou MAFELL.

Učební obor TRUHLÁŘ je určen především pro žáky Základních škol.Charakteristika oboruTříletý učební obor TRUHLÁŘ poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.

Absolventi mají možnost přihlásit se na dvouleté nástavbové studium, které je ukončené maturitou.

V průběhu výuky se žáci naučí základy truhlářských prací· Základy ručního opracování dřeva

· Základy strojního opracování dřeva

· Základní truhlářské spoje

· Konstrukce jednoduchého nábytku z masivu a z lamina

· Dřevěné obklady stěn a stropů

· Výroba oken, dveří, vrat / stavebně truhlářských výrobků /

· Výroba zahradního nábytku, altánů a pergol

· Povrchová úprava dřevaInformace o průběhu odborného výcviku· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných truhlářských dílnách školy.

· Od II.ročníku se žáci specializují na „výrobu nábytku“ a na „výrobu stavebně truhlářských výrobků“.

· Ve II. a III.ročníku probíhá výuka ve strojových dílnách školy, kde si žáci osvojují práci na dřevoobráběcích strojích při výrobě nábytku, stavebně-truhlářských výrobků a ostatních výrobků ze dřeva. Doplňují si tím své manuální dovednosti a teoretické znalosti.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.Uplatnění na trhu práce

Škola zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty s truhlářskými firmami. Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech s nábytkem, stavebně truhlářskými výrobky, ve skladech s dřevomateriálem apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění nebo pokračují ve dvouletém nástavbovém studiu s maturitou.
Všeobecné informace o oboru Truhlář
3356E01 – Truhlářské práce
Truhlářské práce
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní24
Pro tento obor škola navázala exkluzívní spolupráci s firmou MAFELL.

Učební obor TRUHLÁŘSKÉ PRÁCE VE STAVEBNICTVÍ je určen především pro žáky ze speciálních škol a ze škol základních s nedokončenou docházkou, kteří si zvolili snadnější studium bez cizího jazyku, fyziky a také s menšími nároky v ostatních předmětech.

Charakteristika oboru

Tříletý učební obor TRUHLÁŘSKÉ PRÁCE VE STAVEBNICTVÍ poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.V průběhu výuky se žáci naučí základy truhlářských prací· Základy ručního opracování dřeva

· Základy strojního opracování dřeva

· Základní truhlářské spoje

· Konstrukce jednoduchého nábytku z masivu a z lamina

· Výroba oken, dveří, vrat / stavebně truhlářských výrobků /

· Výroba zahradního nábytku

· Povrchová úprava dřeva

Informace o průběhu odborného výcviku· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných truhlářských dílnách školy.

· Od II.ročníku se žáci specializují na „výrobu nábytku“ a na „výrobu stavebně truhlářských výrobků“.

· Ve II. a III.ročníku probíhá výuka ve strojových dílnách školy, kde si žáci osvojují práci na dřevoobráběcích strojích při výrobě nábytku, stavebně-truhlářských výrobků a ostatních výrobků ze dřeva. Doplňují si tím své manuální dovednosti a teoretické znalosti.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.

Uplatnění na trhu práceŠkola zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty s truhlářskými firmami.

Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech s nábytkem, stavebně truhlářskými výrobky, ve skladech s dřevomateriálem apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění na trhu práce.
Všeobecné informace o oboru Truhlářské práce
2368H01 – Mechanik opravář motorových vozidel
Mechanik opravář motorových vozidel
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
Po ukončení přípravy je absolvent připraven na provádění základních prací při kontrolách, údržbě, opravách, demontáži a montáži silničních motorových vozidel. Je schopen samostatné orientace v technické dokumentaci, umí volit správné technologické postupy pro prováděné pracovní operace včetně měření a kontroly.
Absolvent je schopen pochopit konstrukci a funkci všech agregátů vozidel na kterých vykonává údržbu a opravy, stanovit příčiny poruch a způsoby jejich odstranění, provádět diagnostická měření na základě zjištěných nedostatků provést jejich odstranění.
V průběhu přípravy se seznámí se základními pracovními pomůckami a pracovními postupy při ručním zpracování materiálu, seznámí se se základy strojního oBRábění a se zařízením pro svařování elektrickým obloukem a svařování plamenem. Naučí se pracovat s mechanizovanými nástroji a používat předepsané přípravky pro demontáž a montáž určitých částí silničních motorových vozidel. Ovládá předpisy bezpečnosti a ocHRaně zdraví při práci a předpisy o protipožární ocHRaně.
Výuka je doplňována exkurzemi na odborná pracoviště různých podniků a účastí na odborných výstavách a veletrzích. Absolventi se naučí pracovat s osobním počítačem a využívat informačních zdrojů v pracovním i mimopracovním životě.
Ve třetím ročníku žáci absolvují autoškolu a získají řidičské oprávnění skupiny B a C.

Po úspěšném složení závěrečné zkoušky, mohou absolventi získat úplné střední vzdělání v některé formě nástavbového studia určeného pro absolventy učebních oborů
Všeobecné informace o oboru Mechanik opravář motorových vozidel
2351H01 – Strojní mechanik
Strojní mechanik
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
1) Smluvní žáci sponzorováni unikátním programem firmy METROSTAV.
2) Žáci oboru dostávají navíc stipendium od Ústeckého kraje.
Obsah přípravy učebního oboru Strojní mechanik je koncipován jako systém, poskytující na počátku přípravy základní vědomosti a dovednosti společné řadě strojírenských povolání. Další fáze přípravy pak tento základ rozšiřují a umožňují postupnou orientaci přípravy na konkrétní povolání a v závěru přípravy i specializaci přípravy uvnitř těchto povolání.
Po ukončení přípravy je absolvent podle zvoleného zaměření připraven na ruční nebo strojní zhotovování součástí strojů, zařízení a prvků konstrukcí. Dále pak na montáž, údržbu a opravy strojů, strojních celků a zařízení, využívaná v nejrůznějších oblastech průmyslu, stavebnictví, zemědělství, dopravě, zařízení domácnosti ap.
Absolvent je schopen samostatné orientace v dílenské technické dokumentaci, umí volit správné technologické postupy pro prováděné pracovní operace včetně měření a kontroly. Je schopen rozlišovat základní druhy technických materiálů a respektovat jejich vlastnosti při zpracování. Dovede si připravit základní rukodělné nářadí, montážní pomůcky, stroje a zařízení, připravit pracoviště, rozměřit, orýsovat a vyrobit požadovaný výrobek. Umí pochopit konstrukci a funkci všech prvků strojního zařízení, na kterém vykonává údržbu a opravy, stanovit příčiny poruch a způsoby jejich odstranění, provádět diagnostická měření na základě zjištěných nedostatků provést jejich odstranění.
Absolvent ovládá předpisy bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a předpisy o požární ochraně.
Pokud je obsahem závěrečné fáze přípravy specializovaný kurz (svařování, řízení vozíků a vozidel, jeřábů, vázání břemen apod.), získá absolvent po složení příslušné zkoušky i oprávnění k výkonu těchto činností, resp. povolání.
Absolventi, kteří úspěšně vykonali závěrečné zkoušky, mohou získat úplné střední vzdělání v některé z forem nástavbového studia, určeného pro absolventy učebních oborů.
Všeobecné informace o oboru Strojní mechanik
3664H01 – Tesař
Tesař
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
1) Smluvní žáci sponzorováni unikátním programem firmy METROSTAV.
2) Žáci oboru dostávají navíc stipendium od Ústeckého kraje.
3) Pro tento obor navázala škola i exkluzívní spolupráci s firmou MAFELL

Učební obor TESAŘ je určen především pro žáky Základních škol.

Charakteristika oboru

Tříletý učební obor TESAŘ poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.

Absolventi mají možnost přihlásit se na dvouleté nástavbové studium, které je ukončené maturitou.V průběhu výuky se žáci naučí základy tesařských prací· Základy ručního opracování dřeva

· Základy strojního opracování dřeva

· Základní tesařské spoje

· Základy spojování dřeva

· Hrubé dřevěné podlahy

· Dřevěné střešní konstrukce—krovy

· Montáž lešení

· Jednoduchá bednění

· Zahradní nábytek, altány, pergoly

· Ploty, vrata apod.

Informace o průběhu odborného výcviku· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných tesařských dílnách školy.

· Ve II. a III.ročníku probíhá výuka ve strojových dílnách školy, kde si žáci osvojují práci na dřevoobráběcích strojích. Na menších stavbách v Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí si žáci doplňují a osvojují své manuální dovednosti.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.

Uplatnění na trhu práceŠkola ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty se stavebními firmami.

Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech se stavebninami, dřevomateriálem, ve skladech stavebních firem, jako řidiči stavebních strojů a mechanismů apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění nebo pokračují ve dvouletém nástavbovém studiu s maturitou.
Všeobecné informace o oboru Tesař
3657E01 – Malířské a natěračské práce
Malířské a natěračské práce
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní14
Učební obor MALÍŘSKÉ A NATĚRAČSKÉ PRÁCE j je určen především pro žáky ze speciálních škol a ze škol základních s nedokončenou docházkou, kteří si zvolili snadnější studium bez cizího jazyku, fyziky a také s menšími nároky v ostatních předmětech.Charakteristika oboruTříletý učební obor MALÍŘSKÉ A NATĚRAČSKÉ PRÁCE poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.

V průběhu výuky se žáci naučí základy malířských a natěračských prací· Základy malířských prací včetně přípravy podkladu a malířské barvy

· Základy lakýrnických prací včetně přípravy podkladu

· Provádění maleb v interiérech

· Provádění nátěrů fasád

· Tapetování

Informace o průběhu odborného výcviku· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných malířských dílnách školy.

· Ve II. a III.ročníku v rámci údržby školy osvojují a procvičují své znalosti. Výuka probíhá také na menších stavbách v Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.

Uplatnění na trhu práceŠkola ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty se stavebními firmami.

Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech s malířskými a lakýrnickými materiály, nářadím, ve skladech stavebních firem apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění na trhu práce
Všeobecné informace o oboru Malířské a natěračské práce
2355H02 – Karosář
Karosář
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
Po ukončení přípravy je absolvent připraven na vykonávání prací souvisejících s ručním a strojním dělením a tvářením jemných ocelových plechů, plechů z neželezných kovů a profilového materiálu menších průřezů, se zhotovováním výrobků z těchto materiálů, jejich sestavováním a spojování.
V zaměření pro strojírenskou výrobu je připraven pro sestavování a opravy strojírenských výrobků z plechů, zejména karoserií a skříní silničních a kolejových vozidel.
Absolvent je schopen samostatné orientace v dílenské technické dokumentaci, umí volit správné technologické postupy pro prováděné pracovní operace včetně měření a kontroly. Dovede si připravit základní rukodělné nářadí, montážní pomůcky, stroje a zařízení, připravit pracoviště, rozměřit, orýsovat a vyrobit požadovaný výrobek.
Umí při opravách karoseríí a skříní silničních a kolejových vozidel stanovit rozsah požadované opravy, určit její způsob, volit nářadí a nástroje, zvolit a používat zařízení k rovnání karosérií a obsluhovat zdvíhací zařízení, používané při opravách.
Po opravě umí zasklívat okna karosérií a skříní do těsnících profilů, seřizovat mezery dveří a vík a kontrolovat jejich těsnost, kontrolovat rovinnost a tvar zakřivení ploch karosérií a skříní a těsnost oken po zasklení. Naučí se pracovat s osobním počítačem a využívat informačních zdrojů v pracovním i mimopracovním životě.
Ovládá předpisy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a předpisy o požární ochraně.
Ve třetím ročníku žáci absolvují autoškolu a získají řidičské oprávnění skupiny B.
Absolventi, kteří úspěšně vykonali závěrečné zkoušky, mohou získat úplné střední vzdělání v některé z forem nástavbového studia, určeného pro absolventy učebních oborů.
Všeobecné informace o oboru Karosář
2356H01 – Obráběč kovů
Obráběč kovů
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní24
1) Žáci oboru dostávají navíc stipendium od Ústeckého kraje.

Absolvent zná základní úkoly odvětví oboru, pro který se připravuje. Po dokončení přípravy je připraven na výkon základních prací při strojním obrábění materiálů, zejména kovů, soustružením, frézováním, broušením a vrtáním. Má osvojené dovednosti základů ručního zpracování kovů, umí samostatně číst dílenské vékresy, používat normy, podle technologických postupů příslušným strojním obráběním upravovat součásti. Umí volit vhodné nástroje, ty kontrolovat a udržovat. Umí rovněž správně používat měřidel.
Odborný výcvik bude zajištěn v nově zřízených mechanických a strojních dílnách v Povrlech. Po domluvě s některými strojírenskými podniky v Ústí nad Labem i přímo na jejich pracovištích.
Po úspěšném složení závěrečné zkoušky, mohou absolventi získat úplné střední vzdělání v některé formě nástavbového studia určeného pro absolventy učebních oborů.
Všeobecné informace o oboru Obráběč kovů
3667H01 – Zedník
Zedník
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní30
1) Smluvní žáci sponzorováni unikátním programem firmy METROSTAV.
2) Žáci oboru dostávají navíc stipendium od Ústeckého kraje.

Charakteristika oboru

Tříletý učební obor ZEDNÍK poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.

Absolventi mají možnost přihlásit se na dvouleté nástavbové studium, které je ukončené maturitou.


V průběhu výuky se žáci naučí základy zednických prací

· Zdění z cihel, cihelných bloků, plynosilikátových a betonových tvárnic

· Provádění jednovrstvých, štukových a šlechtěných omítek

· Základy betonářských prací

· Osazování oken, dveří

· Základy provádění hydroizolací

· Zateplování staveb

· Provádění zámkové dlažby

· Keramické obklady a dlažby

· Základy sádrokartonových konstrukcíInformace o průběhu odborného výcviku

· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných zednických dílnách školy.

· Ve II. a III.ročníku probíhá výuka na menších stavbách v Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí. Zde si žáci doplňují a osvojují své manuální dovednosti.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.Uplatnění na trhu práce

Škola ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty se stavebními firmami.

Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech se stavebninami, ve skladech stavebních firem, jako řidiči stavebních strojů a mechanismů apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění nebo pokračují ve dvouletém nástavbovém studiu s maturitou.
Všeobecné informace o oboru Zedník
3667E01 – Zednické práce
Zednické práce
Střední vzdělání s výučním listem2014–20153 rokyDenní28
Učební obor ZEDNICKÉ PRÁCE je určen především pro žáky ze speciálních škol a ze škol základních s nedokončenou docházkou, kteří si zvolili snadnější studium bez cizího jazyku, fyziky a také s menšími nároky v ostatních předmětech.

Charakteristika oboru

Tříletý učební obor ZEDNICKÉ PRÁCE poskytuje střední odborné vzdělání s výučním listem.V průběhu výuky se žáci naučí základy zednických prací, zejména:

· Zdění z cihel, cihelných bloků, plynosilikátových a betonových tvárnic
· Provádění jednovrstvých, štukových a šlechtěných omítek
· Základy betonářských prací
· Osazování oken, dveří
· Zateplování staveb
· Provádění zámkové dlažby


Informace o průběhu odborného výcviku

· Žáci I.ročníků se učí základy řemesla v suchu a teple, v odborných zednických dílnách školy.

· Ve II. a III.ročníku probíhá výuka na menších stavbách v Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí. Zde si žáci doplňují a osvojují své manuální dovednosti.

· Za odvedenou práci dostávají finanční odměnu.

· Základní nářadí dostávají žáci zadarmo.

· Vybavení osobními ochrannými pracovními pomůckami (montérky, pracovní obuv) je rovněž zdarma.

Uplatnění na trhu práce

Škola ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví zprostředkovala zájemcům z řad našich absolventů kontakty se stavebními firmami.

Možnost dalšího uplatnění je i v jiných oborech, např. jako prodavači v obchodech se stavebninami, ve skladech stavebních firem, jako řidiči stavebních strojů a mechanismů apod.

Většina našich žáků, kteří dokončili učební obor v loňském roce, našla uplatnění na trhu práce
Všeobecné informace o oboru Zednické práce
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2014–20152 rokyDenní30
Charakteristika nástavbového studia

Profil absolventa

Středoškolsky vzdělaný pracovník s všeobecným a odborným vzděláním.Příprava je směrována do tří základních oblastí:

· rozvoj osobnosti

· příprava pro život v občanské společnosti

· příprava pro pracovní uplatněníOdborné vzdělání vytváří předpoklady k získání kompetencí potřebných k úspěšnému zvládnutí podnikatelských aktivit. V průběhu studia je kladen důraz na rozvoj schopností aplikovat poznatky a dovednosti z ekonomiky podniku, účetnictví, písemné a elektronické komunikace, práva, managementu a marketingu i psychologie v praxi. Důležité je také zvládnutí komunikace ústní, písemné i elektronické s využitím informační techniky a zvládnutí práce s informacemi.

Uplatnění absolventů


Absolventi jsou připraveni vykonávat ekonomické, provozně ekonomické, obchodní a administrativní činnosti v podniku i samostatně podnikat. Mají i možnost dále se vzdělávat, a to studiem na vyšších odborných nebo na vysokých školách.

Koncepce studia


Studium je koncipováno jako denní dvouleté nebo večerní či dálkové tříleté. Je určeno pro absolventy tříletých učebních oborů, je zakončeno maturitní zkouškou a poskytuje úplné střední odborné vzdělání.

Koncepce vzdělávacího programu vytváří prostor pro realizaci požadavků jednotlivých škol na doplnění profilu absolventa podle požadavků trhu práce v příslušném regionu a podle požadavků žáků.

V oblasti všeobecně vzdělávacích předmětů je kladen důraz na komunikativní dovednosti v mateřském i cizím jazyce, personální a interpersonální dovednosti rozvíjí kromě toho i občanská nauka, dějepis a psychologie.

Obsah přírodovědného vzdělávání ( matematika, základy přírodních věd) se konkretizuje v návaznosti na potřeby oboru.

Základem rozvoje odbornosti je pak ekonomika, účetnictví, právo, práce s počítačem, písemná a elektronická komunikace, management a marketing. Nabídku doplňují disponibilní hodiny, které lze využít k zařazení výběrových předmětů přispívajících k profilaci studia.Podmínka přijetíÚspěšné absolvování tříletého učebního oboru.Studijní obor prohlubuje znalosti, které žáci získali ve tříletém učebním oboru a rozšiřuje jejich znalosti v administrativně ekonomické oblasti s cílem připravit absolventa pro zvládnutí podnikatelských aktivit.
Všeobecné informace o oboru Podnikání
6441L51 – Podnikání
Podnikání
Nástavbové studium2014–20153 rokyDálkové30
Charakteristika nástavbového studia

Profil absolventa

Středoškolsky vzdělaný pracovník s všeobecným a odborným vzděláním.Příprava je směrována do tří základních oblastí:

· rozvoj osobnosti

· příprava pro život v občanské společnosti

· příprava pro pracovní uplatněníOdborné vzdělání vytváří předpoklady k získání kompetencí potřebných k úspěšnému zvládnutí podnikatelských aktivit. V průběhu studia je kladen důraz na rozvoj schopností aplikovat poznatky a dovednosti z ekonomiky podniku, účetnictví, písemné a elektronické komunikace, práva, managementu a marketingu i psychologie v praxi. Důležité je také zvládnutí komunikace ústní, písemné i elektronické s využitím informační techniky a zvládnutí práce s informacemi.

Uplatnění absolventů


Absolventi jsou připraveni vykonávat ekonomické, provozně ekonomické, obchodní a administrativní činnosti v podniku i samostatně podnikat. Mají i možnost dále se vzdělávat, a to studiem na vyšších odborných nebo na vysokých školách.

Koncepce studia


Studium je koncipováno jako denní dvouleté nebo večerní či dálkové tříleté. Je určeno pro absolventy tříletých učebních oborů, je zakončeno maturitní zkouškou a poskytuje úplné střední odborné vzdělání.

Koncepce vzdělávacího programu vytváří prostor pro realizaci požadavků jednotlivých škol na doplnění profilu absolventa podle požadavků trhu práce v příslušném regionu a podle požadavků žáků.

V oblasti všeobecně vzdělávacích předmětů je kladen důraz na komunikativní dovednosti v mateřském i cizím jazyce, personální a interpersonální dovednosti rozvíjí kromě toho i občanská nauka, dějepis a psychologie.

Obsah přírodovědného vzdělávání ( matematika, základy přírodních věd) se konkretizuje v návaznosti na potřeby oboru.

Základem rozvoje odbornosti je pak ekonomika, účetnictví, právo, práce s počítačem, písemná a elektronická komunikace, management a marketing. Nabídku doplňují disponibilní hodiny, které lze využít k zařazení výběrových předmětů přispívajících k profilaci studia.Podmínka přijetíÚspěšné absolvování tříletého učebního oboru.Studijní obor prohlubuje znalosti, které žáci získali ve tříletém učebním oboru a rozšiřuje jejich znalosti v administrativně ekonomické oblasti s cílem připravit absolventa pro zvládnutí podnikatelských aktivit.
Všeobecné informace o oboru Podnikání

Fotogalerie

Budova školy (S) - stavební sekceBudova školy (T) - technická sekceAreál školyBudova domova mládeže (DM) - vedení organizaceNaši nejlepší žáci ve WarnemundeNaši nejlepší v BerlíněZ výuky odborného výcvikuučebna PCz výuky teoriez exkurzíz exkurzíz odborného výcvikuz odborného výcvikuz odborného výcvikuSlavnostní zahájení unikátní spolupráce s firmou METROSTAVKampus řemesel 01Podpis smlouvy s firmou MAFELLVýuka - Mafell

Naše katalogy škol

Školy Online
© 2002–2014, Školy Online.